V Rádiu Košice je marec plný inšpiratívnych kníh a osobností

Infomix

Knihomoľov potešia knižné tipy i súťaž. Každý pracovný deň môžete získať knihu, a to za jediný email. Stačí, že nám napíšete o knihe, ktorá vás v živote inšpirovala najviac. Automaticky sa tak dostávate do žrebovania.

Foto
Vyhrajte kopec kvalitných kníh, ktoré vám denne prinášajú moderátori Rádia Košice

Rádio Košice ponúka pestrú škálu informácií, od kvalitného spravodajstva cez príjemné rozhovory, kultúrne, športové relácie a špeciálne piatky, v ktorých pravidelne hostí Kiwa a Johny špeciálneho hosťa. 

Neodmysliteľný a dôležitý je aj jeho edukačný prínos, ktorý Rádio Košice má. V marci sa regionálna jednotka po roku opäť vracia ku knihám, v ktorých budú denne listovať rôzne osobnosti východného Slovenska. Priestor dostanú literárni vedci, speváci, herci, lekári, spisovatelia, deti i športovci. Desiatky východniarov pootvoria dvere do vlastných knižníc, aby predstavili knihy, ktoré považujú za dôležité. Odpovedajú na knihy, ktoré ich v živote najviac ovplyvnili alebo zaujali. 

Foto
Každý pracovný deň môžete v Rádiu Košice získať knihu z vydavateľstva Slovart

Rádio Košice však nezabúda ani na bežných poslucháčov, ktorí budú denne prispievať vlastnými knižnými tipmi, čím sa zapájajú aj do súťaže. Moderátor ich každý pracovný deň od prvého marca skoro ráno vyzve, aby napísali o knihe, ktorá ich v živote ovplyvnila najviac. Tým sa automaticky dostávajú do žrebovania o knihu na daný deň, ktorú do súťaže venovalo vydavateľstvo SLOVART – VYDAVATEĽSTVO NAJLEPŠÍCH KNÍH. 

Vyhrajte svetové diela v jedinečnej edícii MM

Od roku 1997 ponúka vydavateľstvo Slovart čitateľom veľmi populárnu edíciu MM, ktorá prináša zaujímavé diela svetových autorov literatúry 20. storočia. Uvedením tejto edície na slovenský knižný trh vydavateľstvo rozšírilo svoju vtedajšiu ponuku o svetovú beletriu. Niektorým autorom Edície MM sa podarilo dosiahnuť aj najvyššiu poctu v literárnom svete, stať sa držiteľom Nobelovej ceny za literatúru. Napríklad Mario Vargas Llosa, Orhan Pamuk, Jean-Marie Gustave Le Clézio,  imre Kertész, José Saramago či Gabriel García Márquez.  Ak by ste sa odhodlali prečítať všetky knihy, ktoré v Edícii MM za dvadsať rokov vyšli, trvalo by vám to minimálne 36 dní.

Okrem súťaže, v ktorej môžete každý deň vyhrať knihu za jediný email, v ktorom napíšete, aká kniha vás v živote inšpirovala najviac, mate možnosť získať aj celé ediície. Každý štvrtok pribudne na Facebooku Rádia Košice jedna špeciálna súťaž, v ten prvý to bude trilógia z pera Juliet Grey - Mária Antoinetta I,II,III. 

Foto
Kiwa a Johny sa nevedeli rozhodnúť, ktorú knihu by si prečítala najradšej ako prvú, výber je veľmi pestrý :-)

Knihy, ktoré by sme si mali prečítať aspoň raz za život sú v Rádiu Košice prezentované v niekoľkých blokoch denne (po 7.00, 10.00, 15.00 a 18.00), aby ste sa k nim mohli vrátiť aj v repríze. Rovnako ich nájdete aj na webe Rádia Košice. Staňte sa aj vy knihomoľom, napíšte nám o vašej obľúbenej knihe! 

 

Autor: Rádio Košice