TYA predstavila novinku "Iný plán"

Infomix

Po vypadnutí zo speváckej súťaže The Voice sa opäť spojila s producentom Pavlom Petríkom, s ktorým už spolupracovala na predchádzajúcich singloch.

Andreu Atyafiovú /20r/ si môžete pamätať z poslednej  série The Voice Česko Slovensko. Do svojho tímu si ju, vtedy vybral Kali. Z jej hlasu boli nadšení všetci porotcovia a predpovedalo sa, že to v súťaži dotiahne ďaleko. Osudným sa jej stalo vyraďovacie kolo K.O., v ktorom vypadla.  Ako sa vraví,  koniec je novým začiatkom, tak ani  Andrea, ktorá vystupuje pod umeleckým menom TYA, nezaháľala a v týchto dňoch predstavuje svoj aktuálny singel "Iný plán", ku ktorému zverejnila už aj videoklip. Poukazuje v ňom na partnerský trojuholník. „Občas sa v živote stane, že aj na prvý pohľad fungujúce vzťahy majú v sebe trhliny. Je už potom na každom z nás či ich  chceme a vieme spojiť, alebo nie,“ vysvetľuje TYA. V klipe si zahrala aj  hlavnú rolu spolu s nádejným mladým hercom Erikom Jasaňom.  Autorom hudby a textu piesne je Pavol Petrik / Paul Project /, ktorý tentokrát sám aj  videoklip režíroval. „Aďka /TYA/ dostala dar od boha, a to v podobe jej nádherného hlasu. Každým dňom pracujeme na tom aby dosiahla svoj sen a to je spievať pre ľudí ,“ dodáva jej producent Pavol Petrik.

Andrea vystupuje pod umeleckým meno TYA od marca 2018. Za toto krátke obdobie stihla nahrať 3 single, natočiť 2 videoklipy. „Súťaž  The Voice Česko Slovensko som brala ako možnosť zviditeľnenia sa. Bola som neskutočné šťastná, keď sa v prvom kole otočili kouči, ale hlavne Kali, ktorého tvorbu zbožňujem. Vďaka šou som  mohla spoznať Kaliho osobne, čo považujem za najväčšie víťazstvo v tejto súťaži,“ spomína Tya.

20 ročná sympatická Košičanka sa hudbe venuje od malička. Pred rokom sa spojila s hudobným producentom Pavlom Petríkom, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Paul Project a začali tvoriť vlastné autorské piesne. TYA ma za sebou aj úspešne účinkovania v súťaži košický zlatý poklad, v ktorom postúpila minulý rok do finále a skončila tesne za stupňami víťazov.

 

Zdroj: PR PAVOL PETRÍK