Toto Cutugno v rámci turné zavíta aj do Bratislavy

Infomix

V Bratislave naposledy vystúpil na Bratislavskej lýre v roku 1982.

Charizmatický spevák s nezameniteľným hlasom vyráža tento rok spolu so svojou sprievodnou kapelou na svetové turné. V jeho programe nebude chýbať ani Bratislava a už 18. mája 2019 sa fanúšikov talianskej hudby osemdesiatych rokov čaká koncert plný chytľavých hitov.

Salvatore "Toto" Cutugno, taliansky spevák a skladateľ populárnej hudby, sa preslávil predovšetkým svojimi hitmi ako L'Italiano, Solo Noi alebo Insieme. Málokto však vie, že vytvoril veľké množstvo hitov pre niekoľkých svojich kolegov, ako boli Michel Sardou, Mireille Mathieu, Johnny Hallyday, či Dalida. V Bratislave naposledy vystúpil na Bratislavskej lýre v roku 1982, no dodnes nestráca na svojej charizme a jeho chytľavé hity ešte stále dvíhajú zo stoličiek nadšené fanúšičky. Slnečná atmosféra jeho piesní, nádherný hlas a taliansky šarm elegána s uhrančivým pohľadom sú tie najväčšie lákadlá jeho koncertov. Toto Cotugno privezie svetovú show plnú talianskeho temperamentu a tej najlepšej hudby.

Toto Cutugno kariéru rozbehol v rodnom Taliansku ako bubeník, no paličky čoskoro odložil a dal vyniknúť svojmu nádhernému hlasu. Svetový úspech na seba nenechal dlho čakať. V roku 1980 získal na preslávenom medzinárodnom hudobnom festivale v San Reme 1. cenu. Jeho ikonický hit L'Italiano búral hitparády na celom svete. V roku 1992 vyhral cenu Eurovízie s piesňou Insieme, ktorá vyzýva k zjednoteniu Európy. Tým presne vystihol euforickú náladu celej Európy po páde Berlínskeho múru. Na svojom konte má dnes 16 vydaných albumov.  Nezabudnuteľnú atmosféru na taliansky spôsob si nenechajte ujsť v sobotu 18. mája 2019 v NTC Bratislava (Národné tenisové centrum Bratislava).
 

 

Zdroj: TASR