Rádio Košice oslávilo 12. narodeniny, ani po rokoch neupúšťa z kvality

Infomix

„Dvanásť rokov celkom dosť, robíme to pre radosť.“

Rádio Košice, ktoré búra predsudky o regionálnych rádiách a každoročne prináša niečo nové, čím potvrdzuje svoje silné postavenie na východe, sfúklo dvanástu sviečku.

Jediné východoslovenské rádio vstúpilo na slovenský trh presne 7.7.2007, a to skladbou od Mariána Čekovského „Mohla by byť z toho aj láska,“ na čo si spolu s Čekym zaspomínalo Rádio Košice aj v jeho Talkshow Čekypoint.

Od počiatku sa Rádio Košice vypracovalo na regionálnu jednotku, bez ktorej si tisícky Východniarov nevedia predstaviť svoj deň. Niet sa čomu čudovať, Rádio Košice je známe kvalitným východoslovenským spravodajstvom, ktoré pokrýva vlastnými redaktormi priamo v teréne, už dvanásť rokov majú svoju stálu pozíciu Metropolitné správy, ktoré tvoria prevažne autorské reportáže a vysielajú sa každý pracovný deň.

Keďže sa z Rádia Košice časom stalo najsilnejšie regionálne rádio na východe, nemalú pozornosť venuje aj informáciám, ktoré sa týkajú väčšiny poslucháčov. Regionálne správy vysiela denne o 16.00 hod. Okrem toho Rádio Košice mapuje aj celoslovenské, európske a svetové dianie, na dennej báze prináša viac ako dvadsať spravodajských blokov, všetky aktuálne a čítané naživo. Ich textovú či obrazovú pridanú hodnotu nájdete aj na Košice Online a TV Košice.

Aktuálne vysiela Rádio Košice na jedenástich frekvenciách, čím pokrýva takmer celé východné Slovensko a približne 1 700 000 ľudí. Neodmysliteľnú pevnú súčasť Rádia Košice tvorí na východe najpresnejší Dopravný servis Rádia Košice, ktorý je neustále aktualizovaný výlučne na základe postrehov od poslucháčov Rádia Košice. Tí svoje dopravné informácie hlásia telefonicky i online cez voľne dostupnú aplikáciu Košice Online. Vodiči sú každotýždenne odmeňovaní za dopravné postrehy päťdesiatimi eurami, ktoré majú motivačný i edukačný charakter - pripomínajú maximálnu povolenú rýchlosť v obci, na ktorú by sme nemali zabúdať. Pravidelné dopravné správy vysiela Rádio Košice denne vo viac ako tridsiatich blokoch. Vopred neohlásene prináša aj Poľovačku Rádia Košice, v ktorej vodiči za svoj úlovok získavajú päťdesiateurovú trofej.

Silná je aj vysielacia a publicistická zložka Rádia Košice. Regionálna jednotka denne prináša aktuálne témy, rozhovory, mapuje športové i kultúrne dianie. Za rovnako dôležité považuje fakt, že sa nevenuje bulvárnym a senzáciechtivým témam.

Ani počas letného obdobia Rádio Košice nezabúda na svojich poslucháčov, práve naopak. V duchu hesla Celé leto najbližšie k vám denne predstavuje najväčšie letné hity, a to z historického hľadiska i zaujímavostí, ktoré sa s daným hitom spájajú.

Okrem toho každý deň prináša Tipy na letné výlety, ktorými sa môžu poslucháči inšpirovať a objavovať nielen východ. Rovnako počas leta reprízuje rozhovory relácie #navychodenieconove a telefonicky sa spája s cestovateľmi a východniarmi žijúcimi v zahraničí, aby regionálna jednotka ponúkla dovolenkový servis a podstatné informácie všetkým poslucháčom. 

Rádio Košice aj touto cestou ĎAKUJE poslucháčom, fanúšikom a tým, čo verili, že sa z neho raz stane regionálna jednotka na Slovensku. Ako povedala iba štvorročná fanúšička Rádia Košice v gratulačnom videu: „Dvanásť rokov celkom dosť, robíme to pre radosť.“

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE