Peter Lipa s Milanom Lasicom vydali nové 2CD

Infomix

Ich spoločný počin sa volá Peter Lipa & Milan Lasica: Podobnosť čisto náhodná

Počas 43. ročníka Bratislavských jazzových dní predstavil Peter Lipa nové 2 CD s pesničkami, ktoré vznikli na texty Milana Lasicu za 35 rokov ich spoločnej tvorby. Okrem piesní z dvoch výsostne spoločných projektov Lipa spieva Lasicu a Návšteva po rokoch, tam priaznivci nájdu aj staršie hity ako Balada o štyroch koňoch, Podobnosť čisto náhodná a Prosperita. Spolupráca začala na  prvom albume Petra Lipu, Neúprosné ráno,  ktorý nahral ako “začínajúci” spevák v roku 1984.

Pre účely tohoto projektu vznikli  dve nové nahrávky. Podobnosť čisto náhodná (pôvodne Franckie and Johny) bola jednou z piesní ktoré zažívali prvú slávu s T+R bandom u “Mamuta”, kde ju priaznivci počúvali pätnásť rokov počas známych štvrtkových večerov. 

Sťahovaví vtáci nahral aktuálny Peter Lipa band  špeciálne pre účely tohoto LP v zložení Peter Lipa ml. klávesy, Michal Šimko basa, Michal Fedor bicie a Radovan Tariška saxofón. Každá z dvadsiatich piesní má svoju vlastnú históriu. Mohli by sa k ním vyjadriť okrem autorov aj desiatky hudobníkov, ktorí svojimi výkonmi prispeli k vzniku týchto nahrávok. V dvoch pesničkách, Music USA a  Muž činu sa predstaví aj Milan Lasica ako spevák v duete s Petrom Lipom.

Obal LP namaľoval dlhoročný spolupracovník a priateľ oboch protagonistov Marek Ormandík.

Foto
Obal 2CD namaľovaný Marekom Ormandíkom / Katarína Ovseníková

 

Zdroj: PR Katarína Ovseníková