Papa Roach zahrajú 21. augusta v Seredi

Infomix

Formácia sa predstaví v rámci projektu In Castle.

Americká rocková kapela Papa Roach sa predstaví 21. augusta v Seredi. Formácia vystúpi v tamojšom amfiteátri v rámci projektu In Castle. Skupina je zároveň posledným zverejneným interpretom podujatia, v rámci ktorého sa predstavia aj Kandráčovci a hostia (31. mája), Goran Bregović & Wedding and Funeral Band (21. júna), Clean Bandit (9. augusta), Apocalyptica (17. augusta) a Suzi Quatro (26. augusta). Fanúšikovia a fanúšičky Papa Roach si budú môcť vypočuť aj skladby z najnovšieho albumu Crooked Teeth (2017). Kapela sa teší na premiéru na Slovensku a zahrá v zložení Jacoby Shaddix (spev), Jerry Horton (gitara), Tobin Esperance (basgitara) a Tony Palermo (bicie).

Za viac ako dvadsať rokov na scéne sa Papa Roach výrazne zastabilizovali na "heavy" scéne a počas svojho pôsobenia stále udávajú trend. Získali dve nominácie na cenu Grammy, koncertovali po celej planéte s mnohými menami - od Eminema po Marylina Mansona, vytvorili nu-metalovú hymnu Last Resort, ktorá aj sedemnásť rokov od svojho vydania rotuje v rockových rádiách. Deviatym aktuálnym albumom Crooked Teeth sa kapela vracia k svojim hudobným koreňom. „S mladými producentmi Nicholasom “RAS” Furlongom a Colinom Brittainom, ktorí na našej hudbe vyrastali, sme si pri nahrávaní tohto albumu rozumeli od prvej chvíle. Hudba, ktorú sme s kapelou začali v štúdiu nahrávať, len akoby čakala, aby sme ju vytvorili a nahrali. Mali sme s producentami niečo ako osobné prepojenie, presne sme vedeli čo urobíme. Nasledovali sme svoje inštinkty, skúšali veľa experimentov a nakoniec sme skončili s odvážnou a dobrodružnou nahrávkou. S novým zvukom Papa Roach," prezradil o nahrávaní albumu frontman Jacoby Shaddix

Album Crooked Teeth zobrazuje hudobnú pestrosť Papa Roach - od nákazlivých songov cez hip-hopovo-rockový mashup až k atmosférickej nálade. „Album sme netvorili so zámerom vyrobiť čo najviac rádiových singlov," hovorí gitarista Jerry Horton. „Zobrali sme klasické prvky našej hudby, ktoré si mnohí muzikanti zamilovali a následne ich ďalej rozvíjali do modernej podoby, prevrátili sme ich hore nohami a sledovali čo sa stane. Ľudí, ktorí ma už roky chcú počuť rapovať, by mohla baviť istá divokosť na nahrávke, ktorú som do nej dostal," dodáva Furlong.

Podľa jeho slov dobrodružné muzikálne rozhodnutia a nápady každého člena kapely vytvorili osviežujúci album: „Rád by som im poďakoval, že sme to spolu takto dali, pretože takáto práca si žiada celého človeka." Jacoby Shaddix tiež prezradil, že počas procesu vzniku albumu Crooked Teeth čerpal inšpiráciu z hudby kapiel Led Zeppelin a Faith No More. Zo skupín, ktoré podľa neho nikdy nezaspali na vavrínoch po vydaní úspešného singla. Pre speváka je kapela Papa Roach osobnou záležitosťou. Odhaľuje mnoho jeho osobných víťazstiev ale tiež najtemnejšie charakterové chyby, čiže má s ňou zvláštny "love-hate" vzťah, ktorý nedokáže zastaviť.

Papa Roach vznikli v roku 1993 v kalifornskom meste Vacaville. Na konte majú albumy Old Friends From Young Years (1997), Infest (2000), Lovehatetragedy (2002), Getting Away With Murder (2004), The Paramour Sessions (2006), Metamorphosis (2009), The Connection (2012), F.E.A.R. (2015) a spomínaný Crooked Teeth (2017). Medzi ich úspešné single patria napríklad Last Resort, She Loves Me Not, Getting Away With Murder, Scars alebo Forever.

 

Zdroj: AGENTÚRA KVAS, SITA