Organizátor Woodstocku pripravuje festival k 50. výročiu podujatia

Infomix

Festival sa bude konať 16. až 18. augusta v obci Watkins Glen v štáte New York.

Jeden z organizátorov podujatia Woodstock z roku 1969 Michael Lang potvrdil konanie festivalu, ktorý sa uskutoční na počesť 50. výročia legendárnej hudobnej slávnosti. Pre americký magazín Rolling Stone uviedol, že festival sa bude konať 16. až 18. augusta v obci Watkins Glen v štáte New York. Vstupenky sa dostanú do predaja vo februári.

Na troch pódiách vystúpia interpreti zastupujúci rock, hip-hop či pop. Doteraz organizátorom potvrdilo účasť viac ako 40 účinkujúcich. Prevažnú väčšinu vystupujúcich vyberá práve 74-ročný Lang, ktorý sľúbil, že návštevníci a návštevníčky budú mať na festivale zabezpečené výborné služby. Takisto verí, že sa nezopakujú nepokoje, ktoré sprevádzali podujatie Woodstock ’99. To označil za "hudobný zážitok bez sociálneho významu". „Bola to len veľká párty. Teraz sa však vrátime k našim koreňom a pôvodnému zámeru. Tentoraz budeme mať všetko pod kontrolou," vyhlásil.

Festival Woodstock sa konal v dňoch 15. až 18. augusta 1969 pri meste Bethel v Catskill Mountains, severne od New Yorku. Festival s podtitulom Tri dni mieru a hudby sa stal jednou z kľúčových udalostí pre generáciu hippies a protivojnové hnutie v USA. Na festivale vystúpili okrem iných Joan Baez, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jefferson Airplane, Joe Cocker, The Who, Crosby, Stills, Nash & Young, Ravi Shankar, Santana či Grateful Dead.

 

Zdroj: SITA