Objav Pohody Donny Benét sa vracia na Slovensko

Infomix

Fenomenálny austrálsky showman, hudobník a "najsexi" muž hudobného priemyslu šnúru zakončí v Košiciach 10. novembra v Tabačke Kulturfabrik.

Pred 22. ročníkom Pohody tohto “najsexi“ muža hudobného priemyslu poznalo len zopár milovníkov aktuálnej lo-fi disco scény. Po festivale mu však návštevníci Pohody založili oficiálny slovenský fanklub a dočkal sa pochvalných recenzií. Tento stroj času, ktorý predvádza romantický návrat do 80. rokov a šou, na ktorú účastníci jeho koncertov spomínajú s úsmevom na tvári priletel začiatkom novembra do Európy a v Košiciach zakončí svoju šnúru v rámci Česko-Slovenska.

Donny Benét zahral na Pohode 2018 hneď dvakrát. Jeho druhé vystúpenie patrí medzi rýchlostné rekordy v nahradení zrušeného koncertu. „Keď sa sme krátko pred koncertom kapely Bukahara dozvedeli, že pre zranenie speváka nevystúpia, voľba padla okamžite na Donnyho, ktorý v piatok večer v Európe prinútil tancovať aj členov bezpečnostnej služby. V sobotu svojou nákazlivou one-man-show strhol Orange stage a potom sme už len dostávali oslavné reakcie na tohto výnimočného muzikanta a čarovného chlapíka,“ spomína Tóno Repka, PR and Media Director festivalu Pohoda.

Hudobný cestovateľ v časopriestore, nenapodobiteľný imitátor, multiinštrumentalista a podľa theaureview.com aj najsexi muž hudobného priemyslu. Plnofúz, cyklámenové sako, tyrkysové šortky a to najlepšie zo zvukových bánk 80. rokov. K tomu slapujúca basa, „sexi-sax“, bicie automaty, pôžitkárske piesne a atmosféra nočného klubu na pláži, do ktorého prišiel vyšetrovať ďalšiu vraždu Matlock.

Donnyho k hudbe priviedol otec, výborný akordeonista, basgitarista a milovník talianskeho disca. S programom piesní Toma Jonesa a najväčších disco hitov pôsobil chvíľu v Las Vegas. Po návrate do rodnej Austrálie prerazil v roku 2011 s albumom Do not Hold Back. Vďaka nahrávke si získal uznanie kritikov a renomé „nonšalantného princa zo second handu". Nasledoval album Electric Love  a v roku 2014 vydal album Weekend at Donny’s, ktorý pozostáva z fantastických kolaborácií. V apríli vydal na Dot Dash / Remote Control očakávaný album The Don. Nájdete na ňom hity s neopozerateľnými videoklipmi ako „Working Out“, „Snatorini“ či „Konichiwa“.

Jeho piesne sú tematicky (po vzore hudby 80-tych rokov) preexponovane zamerané na sexualitu. Nikto to nevie povedať ako Donny: „I’m in the big apple/why don’t you come on and/take a bite“. Alebo ako spieva Isabella Manfredi v jeho piesni Endless „Take off your clothes I wanna look at you".

Donny Benét ponúka špičkovú tanečnú hudbu s virtuóznymi basgitarovými a klávesovými partmi a neuveriteľným citom pre zvukovú farebnosť. Ide len o zdanlivé déjà vu, v skutočnosti tento muzikálny objaviteľ prináša nespočetné množstvo originálnych hudobných nápadov. Navyše, nikto neovláda klávesový Pitch wheel tak ako on.

 

Zdroj: PR ANTON REPKA