Na Pohode vystúpi aj kapela Raketkanon

Infomix

Festival sa uskutoční od 11. do 13. júla na letisku v Trenčíne, kde sa predstavia aj Liam Gallagher, Lykke Li, The 1975, The Roots, Skepta, Jeff Mills, Charlotte Gainsbourg a mnohí ďalší.

Na 23. ročníku multižánrového festivalu Pohoda sa predstaví aj belgická skupina Raketkanon. Kvarteto z mesta Gent vydalo albumy RKTKN #1 (2012), RKTKN #2 (2015) a RKTKN #3 (2019). Vo svojej relácii Iggy Confidential na BBC Radio 6 ich tvorbu predstavil aj legendárny Iggy Pop.

Minulý piatok vydali tretí album #3, ktorý je podľa The Line of the Best Fit v prvom rade mimoriadne hravá štúdiovka. Raketkanon tvrdia, že nerozprávajú rodnou flámštinou – hovoria vlastným jazykom, pre ktorý sú typické hrdelné výkriky, riffy valiace sa ako z mlynčeka na mäso, syntetické vrstvené zvuky, dystopické elektronické beaty i hypnotický groove.

Účasť na Pohode, ktorá sa bude konať od 11. do 13. júla na letisku v Trenčíne, predtým potvrdili Liam Gallagher, Lykke Li, The 1975, The Roots, Skepta, Charlotte Gainsbourg, Mac DeMarco, Lianne La Havas, Death Grips, Mura Masa, Michael Kiwanuka, Jeff Mills, Lola Marsh, Amadou & Mariam and Blind boys of Alabama, Vitalic Live, Sofi Tukker, Dimension, Calypso Rose, Trojan Sound System, Shortparis, IC3PEAK, Sudan Archives, Viagra Boys, Emmanuel Jal & Nyaruach, Bazzookas, Alxndr London, BaBa ZuLa, Para, Donny Benét, Korben Dallas, Bukahara, Show Me The Body, Veronica Vasicka, Dream wife, Noga Erez, Gleb, Faka, Alyona Alyona, Cari Cari, KOKOKO!, Life, Illnurse, Sho Madjozi, Penelope Isles, Haiku Hands, Ekman Live, Sink Ya Teeth, Čavalenky, Snapped Ankles,Trio Katastrofa, Shibuya Motors a Natalie Sharp (Lone Taxidermist).

 

Zdroj: SITA