Lina Mayer predstavuje doteraz najosobnejšiu skladbu aj s klipom

Infomix

Novinka Falling je o tom, akí sme zraniteľní, ale aj o obavách a strachu, ktoré patria k životu.

Ako Lina prezradila, skladbu Falling napísala spontánne. „Presne tak ako aj moje ostatné songy. Zistila som, že to nefunguje, keď nútim samu seba do písania,“ hovorí Lina Mayer o svojej novinke. Falling vychádza spolu s videoklipom takmer dva a pol roka po skladbe Personal Sky, ktorá bola v jej kariére prelomová. „Na to obdobie spomínam veľmi rada. Zo skladby Personal Sky som mala dobrý pocit od prvého momentu a reakcie najbližších, ale aj reakcie fanúšikov boli výborné. To ma nakoplo do písania ďalších kúskov,“ neskrýva radosť rodáčka z Košíc.

Fanúšikovia možno odo mňa čakajú ďalšiu rádiovku. Falling je predsa len trošku iná. Pre mňa má v sebe niečo, čo moje doterajšie skladby nemajú. Aj to bol dôvod, prečo som sa k nej rozhodla nakrútiť klip. Vo svojej tvorbe chcem byť hlavne úprimná a písať o reálnych veciach, s ktorými sa mladí ľudia stretávajú. Píšem o veciach, ktoré sa mi stali a chcem ich spracovať a podeliť sa o ne. Dnes často riešime výzor a štýl, menej sa hovorí o veciach, ktoré sú nepopulárne – o tom, akí sme zraniteľní, o obavách a strachu, aby nám niekto neublížil. Bojíme sa ukázať, akí sme. A staviame múry, za ktorými sa nám nič nemôže stať. Ale na druhej strane môže byť človek, ktorý ti rozumie a príjme ťa takého, aký naozaj si,“ hovorí autorka skladby, ktorá si doteraz všetky pesničky napísala sama.

Falling ležal Line v zásuvke dlhší čas. „S producentom Vladom ´Randy´ Gnepom sme si dali skutočne záležať. Hľadanie správneho zvuku sa oplatilo. S výsledkom som mimoriadne spokojná,“ dodáva Lina, ktorá pod dohľadom uznávaného slovenského producenta pripravuje pre fanúšikov niekoľko ďalších noviniek.

Klip režíroval Laco Rychtárik, s ktorým Lina Mayer spolupracuje už niekoľko rokov. „Laci je veľký profesionál. Spolu s hlavným kameramanom Robom Revákom opäť odviedli kus roboty a som si istá, že sme sa pri nakrúcaní nestretli poslednýkrát.“

Lina strávila spolu so štábom na pľaci takmer 24 hodín vkuse a okrem ateliérových záberov, nechýbajú ani zábery z nočnej Bratislavy. Vystriedala tiež niekoľko odvážnych outfitov. „Spolu so stylistkou Radkou Morongovou sme vybrali niekoľko zaujímavých outfitov, v ktorých som sa cítila ako v druhej koži. Nepotrpím si na výstrihy a kratučké sukne, na druhej strane ma bavia módne trendy, tak sme ich tam chceli trošku zapracovať. Musím sa v prvom rade cítiť sama sebou. A spolu s vízážou od Mirky Miklušovej to myslím zafungovalo ako malo." hovorí Lina o novom klipe k pesničke, ktorá sa pôvodne ani nemala stať singlom. „Tým, že je osobná, ak nie najosobnejšia doteraz, som sa rozhodla zariskovať.“

Sympatická speváčka má momentálne rozpracovaných niekoľko ďalších skladieb. Pred letom by chcela vydať ďalší singel. Ak vraj pôjde všetko podľa plánu, na jeseň by sa fanúšikovia mohli dočkať albumu. „Nechajme sa prekvapiť,“ hovorí Lina, ktorá sa rovnako teší na koncerty. O termínoch bude informovať prostredníctvom sociálnych sietí.

 

Zdroj: PR MAREK KUČERA