Ilona Csáková pripravuje nový album

Infomix

Z chystanej nahrávky zverejnila skladbu Abych byla IN aj s videoklipom.

Česká speváčka Ilona Csáková vydá 6. apríla po desiatich rokoch nový album. Nahrávka s názvom Pořád jsem to já bude obsahovať 15 piesní. Štyridsaťsedemročná Csáková začala na albume pracovať v roku 2016, keď oslavovala 30 rokov na scéne.

Z albumu už pritom predstavila singel Abych byla IN, ku ktorému nakrútila aj videoklip. „Táto pesnička bola pre mňa tak trochu krokom do neznáma. Pôvodne som si ju predstavovala ako swingovú pieseň v duchu albumu, ale keď mi Patricie poslala prvú verziu pesničky, dostala som chuť nahrať skladbu, ktorá drží krok a inšpiruje sa súčasnou svetovou produkciou," opísala speváčka vznik piesne.

Skladbu zložila a otextovala Patricie Fuxová. „Ilona ma poznala ako autorku textu Boky jako skříň a hneď sme si ľudsky sadli. Neskôr som jej napísala text Pořád jsem to já a nakoniec mi Ilona dala voľnú ruku aj na nový singel. Abych byla IN je o tlaku sociálnych sietí a dnešnej doby. Keďže Ilona berie život s nadhľadom a nemá problém sa sama na sebe zasmiať, chcela som to napísať s neskrývaným humorom," prezradila autorka.

Csáková zároveň s piesňou predstavila prvý videoklip po 16 rokoch. „Videoklip je o tom, čo teraz prežívam. Založila som si konto na Instagrame, komunikujem s fanúšikmi prostredníctvom Facebooku a nakrúcam domáce videá, aby som sa o ne mohla podeliť so svojimi fanúšikmi. Rada sa učím nové veci, no niekedy sa obávam, kam to celé smeruje. A čím viac o tejto téme hovorím, tým viac si uvedomujem, že to neplatí len pre moju generáciu, ale pre všetky," vysvetlila Csáková.

 

Zdroj: SITA