Festival pri Balatone prilákal 165.000 hudobných nadšencov

Infomix

Na podujatie pricestovali mladí ľudia z takmer 60 krajín sveta.

Rekordných 165.000 ľudí navštívilo minulý týždeň päťdňový festival Balaton Sound v Zamárdi na južnom brehu maďarského mora - jazera Balaton, ktorého hlavnými hviezdami boli David Guetta z Francúzska a britská speváčka kosovsko-albánskeho pôvodu Rita Ora. Medzi účinkujúcimi boli napríklad aj The Chainsmokers.

Na festival, ktorý sa začal 4. júla a vyvrcholil v nedeľu 8. júla vystúpením švédskeho DJ dua Axwell & Ingrosso, pricestovali podľa organizátorov mladí ľudia z takmer 60 krajín sveta.

Aj keď priebeh vydareného festivalu nenarušili podľa organizátorov väčšie incidenty, pre istého slovenského návštevníka podujatia malo jeho správanie vážne dôsledky. Muža, ktorý sa v priebehu úvodného dňa podujatia v silne podnapitom stave dostal do verbálneho sporu s príslušníkmi bezpečnostných zložiek, ale aj s návštevníkmi festivalu a ktorý chcel viacero osôb udrieť, okresný súd v Siófoku v zrýchlenom konaní uznal ešte 6. júla za vinného z trestného činu výtržníctva a odsúdil, pričom mu nariadil zaplatiť aj pokutu. Išlo o jednu zo štyroch zadržaných osôb v priebehu festivalovej prehliadky v dňoch 4.-8. júla.

 

Zdroj: TASR