Drozďo & Demex predstavujú novinku s latino spevákom Eusebiom

Infomix

K letnej chuťovke „Rumba y Candela“ zverejnili aj horúci videoklip, ktorý vznikal na Oravskej priehrade.

Martinskí producenti a DJ-i Drozďo & Demex pripravili spolu s kubánskym latino spevákom Eusebiom horúcu novinku „Rumba y Candela“ a opäť so sexi videoklipom. „Očakávania boli naozaj vysoké. Aj zo strany poslucháčov, aj zo strany nás, autorov a producentov,“ hovorí Matej „Drozďo“ Drozdi. A Jakub „Demex“ Mišík ho dopĺňa: „Spolupráca s Eusebiom sa nám po ľudskej i umeleckej stránke veľmi osvedčila. Eusebio je ako Kubánec veľmi temperamentný  a muzikálny. Kubánsky jazyk v originály ponúka nespočetné množstvo spôsobov frázovania a rytmických zmien, čo mimoriadne vplýva na celkovú zmyselnosť skladby. A to bola pre nás ako vždy výzva.“ Samotní producenti z Martina opäť sľubujú hudobný skvost z ich produkcie v latino duchu doplnený o pikantný klip. A to zásluhou Eusebia, kubánskeho latino speváka žijúceho na Slovensku, ktorý song okorenil riadnou dávkou kubánskej energie, a ktorý ešte v roku 2017 vydal debutový album "La Farándula".

Charizmatický interpret pochádza z mesta Camagüey na Kube a momentálne pôsobí na Slovensku a v Čechách. „S Eusebiom sa už poznáme od nášho spoločného singla z roku 2018 „Buena Onda“. Tento rok sme sa v januári stretli a povedali sme si, že ideme vymyslieť ďalší song na leto 2019. Skomponovali sme nástrel hudby, zaranžovali ju a poslali sme ju Eusebiovi. Následne Eusebio v nahrávacom štúdiu Petra Pana nahral vokály a surové nám ich poslal do nášho martinského produkčného štúdia. My sme to všetko v našom štúdiu spracovali a zmixovali do výslednej podoby skladby. Po masteringu tak vznikla „dospelá“ skladba, na ktorú sme veľmi hrdí. Práce na skladbe trvali asi 4 mesiace,“ objasnili Drozďo & Demex.

Príprava a samotná produkcia klipu bola pomerne náročná. Samotná príprava trvala približne týždeň. Produkcia klipu potom obnášala na prvý pohľad ťažkú úlohu: zvládnuť všetko počas jedného natáčacieho dňa. V praxi to znamenalo ranné vstávanie kúsok po polnoci a presun celého 15-členného tímu do priestorov Oravskej priehrady, kde samotné nakrúcanie prebiehalo. Interiéry sa nakrúcali v priestoroch Imperia-M s ich láskavým súhlasom. „Približne po 12 hodinách nakrúcania na Oravskej priehrade a v Námestove sme sa okolo 18:00 všetci presunuli do Martina, kde si v zmrzlinárni Choco zahral Eusebio úlohu snívajúceho zmrzlinára. Posledná scéna klipu sa nakrúcala v Koštanoch nad Turcom na letisku, kde sme odpálili aj ohňostroje,“ dodáva Demex. Na nakrúcanie prišlo dobrovoľne naozaj veľké množstvo ľudí, ktorí sami pomohli s organizáciou a prispeli s doplnkami do klipu. „Nakrúcanie sme skončili až večer pred polnocou, kedy sme mohli spokojne zhodnotiť, že úloha nakrútiť klip počas jedného dňa bola splnená,“ doplnil Drozďo. V klipe si zahrali tanečnice, modelky, ale aj obyčajní ľudia s dobrým srdcom, za čo všetkým Drozďo & Demex vyjadrujú veľké a úctivé VĎAKA. „V klipe sa objaví aj známy slovenský Bongoman Elizz. Kameru a strih mala pod palcom Košická firma Promiseo,“ uzatvára producentské a DJ duo z Martina Drozďo & Demex.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE