Dopravný servis 29.02. - 14:20

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

- SHMÚ: výstraha pred vetrom na horách platná pre takmer všetky okresy východného Slovenska

Slovenská správa ciest informuje:

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý.

Cesty I. II. a III. triedy sú zjazdné povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, v hornatejších oblastiach východného Slovenska pokrytý čerstvým, utlačeným alebo kašovitým snehom do hr. 1-3 cm. Na ceste II/575 Medzilaborce - Palota je zľadovatený sneh do 3 cm a takisto v úseku Smolník Štós

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý, Na Banskom, Donovaloch, Čertovici- utlačený alebo kašovitý sneh do 1-3 cm.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:

  • Horský priechod Príslop je uzatvorený pre nákladné autá nad 12 m.

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

-

 

Aktuálne obmedzenia: 

- KE: cestárske stĺpiky z Watsonovej na Lokomotívu.

- KE: v Zdobe od KE práce na ceste a zúžená premávka.

- KE: pri Detskej železnici na Čermeľskej ceste sa začala rekonštrukcia , premávku riadi semafor. 

- KE: na úrovni Hyper Tesca smer Mier cestárske stĺpiky v pravom pruhu, na druhej strane smer Furča veľký výtlk. 

- KE okolie: pred slovenskými hranicami v smere z Maďarska oprava nadjazdu

- KE okolie: Slanec smer Slanské Nové Mesto výkopové práce pozdlž celého pravého pruhu 

- D1: z Bidoviec na KE, pri zjazde KE-východ, cestári

-PO: od 26.02.2020 do ukončenia uzávierky (30.06.2020) došlo k dočasnému zákazu odbočenia z Partizánskej ulice vľavo na Masarykovu ulicu.

- PO: uzavreté sú časti prešovských ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova a Biskupa Gojdiča. Dôvodom je kompletná rekonštrukcia ciest a chodníkov v okolí budúceho OC Forum. Uzávierka potrvá do 30. júna 2020. 

- Štefánikova ulica je uzavretá od križovatky s ulicami Grešova - Masarykova - Hlavná po križovatku s Hviezdoslavou ulicou (vrátane). Hviezdoslavova ulica od križovatky so Štefánikovou ulicou (vrátane) po začiatok Okružnej ulice pri zastávke MHD a Ulica Biskupa Gojdiča bude uzavretá v úseku od Hlavnej ulice po Jarkovú ulicu.

Ulice Okružná, Janka Borodáča a neuzavreté úseky ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova budú dočasne zaslepené. Zároveň bude jednosmerný úsek Hviezdoslavovej ulice dočasne obojsmerný.

- KK okolie: za Strážkami na Kežmarok práce na kruhovom objazde, semafor riadi premávku. Obmedzenie potrvá do konca februára a stavebné práce budú realizovať etapovito. Na mieste sa riaďte prenosným dopravným značením a vúseku bude aj znížená rýchlosť.

- PP okolie: V dôsledku zvýšenia hladiny rieky Poprad bolo strhnuté dočasné premostenie vedúce do Lopušnej doliny. Momentálne sa pôvodný most podarilo aspoň čiastočne sprejazdniť, a to v jednom smere pre dopravné prostriedky s maximálnou váhou do 3,5 t, maximálna povolená rýchlosť je 10 km/h. Most však stále nie je prejazdný pre nákladú dopravu. Vyhlásenie mimoriadnej situácie stále trvá. 

- KK okolie: Obchádzka cez Vysoké Tatry pre kamióny dopravnej obsluhy zrušená. V smere od PP na sever cez Kežmarok, od Starej Ľubovne na juh platí aj naďalej obchádzka cez Sabinov a Prešov.

 

Radary:

- KE: Jazero jazdí strieborný Superb

 

Hliadky:

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: Južná Trieda oproti Astórii v pravom pruhu cestársky stĺpik. 

- RV: Cesta medzi Krásnohorským Podhradím a Úhornou je  počas zimy uzavretá. Pravidelná uzávera potrvá až do konca marca 2020.

- PO okolie: Uzávierka cesty medzi obcami Bajerov a Klenov v okrese Prešov potrvá do konca mája. Obchádzka je označená prenosným dopravným značením a je vedená po ceste tretej triedy Bzenov – Janov - Radatice - Ľubovec – Suchá Dolina – Miklušovce a Klenov. Úplná uzávierka potrvá do 31. mája 2020.

- LE: stavebné práce na stavbe Námestí Majstra Pavla v Levoči - II. etapa, časť B. Obchádzková trasa je vedená po Ulici Gustáva Hermanna a Mäsiarskej ulici. Cesta medzi Mestským úradom v Levoči a Bazilikou sv. Jakuba je uzavretá pre motorové vozidlá okrem vozidiel stavby, dopravnej obsluhy a MHD. Uzávierka bude trvať do konca mája 2020.