Dopravný servis 28.02. - 8:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

- SHMÚ: pre celé Slovensko výstrahy pred: vetrom, vetrom na horách, snežením, poľadovicou. 

Slovenská správa ciest informuje:

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až miestami mokrý, okrem úseku D1 Svrčinovec - Poľana - Skalité kde na vozovke je čerstvý sneh hrúbky 4-5 cm, na úsekoch D1 Važec - Štrba -Bôrik - Poprad Letisko, Chminianska Nová Ves - Prešov západ, Prešov juh - Lemešany - Budimír na vozovke je miestami čerstvý sneh hr. 1 cm. 

Cesty I. II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek na strednom a východnom území Slovenska je pokrytý čerstvým až utlačeným snehom hr. 1 a v hornatejších oblastiach Slovenska až do hr. 4-5 cm.

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je pokrytý prevažne čerstvým až utlačeným snehom hr. 1-3 cm, na HP Príslop je kašovitý sneh hr. 4-5 cm, na HP Podspády je čerstvý sneh hr. 4-5 cm. Na HP Soroška, Dargov, Biela Hora, Kremnické Bane, Pusté Pole, Havran, Pezinská Baba, Skýcov, Veľké Pole, Klenov a Cukmantel je povrch vozoviek mokrý.

HP Donovaly je z dôvodu hustého sneženia uzatvorený pre vozidlá nad 10 m aj HP Šturec. 

Pozor! Znížená dohľadnosť pre husté sneženie je v lokalitách Budimír, Pastierske, Batizovce, Petrovany, Poprad-letisko, Štrba. 

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

- Čečejovce smer KE, bez zdržania. 

- Trebejov - Jasov neprejazdné, autobus a nákladné auto, aj ďalšie kamióny. 

- Rákoš - Slanec v lese auto v strome, veľmi sa šmýka. 

- na Dargove stoja kamióny. Nehoda od Sečoviec smer KE dole kopcom. ťažko prejazdné. 

 

Aktuálne obmedzenia: 

- KE: od Luníka 9 na Optimu v ľavom pruhu obmedzenie 

- KE: v Zdobe od KE práce na ceste a zúžená premávka.

- KE: pri Detskej železnici na Čermeľskej ceste sa začala rekonštrukcia , premávku riadi semafor. 

- KE: na úrovni Hyper Tesca smer Mier cestárske stĺpiky v pravom pruhu, na druhej strane smer Furča veľký výtlk. 

- KE okolie: pred slovenskými hranicami v smere z Maďarska oprava nadjazdu

- KE okolie: Slanec smer Slanské Nové Mesto výkopové práce pozdlž celého pravého pruhu 

-PO: od 26.02.2020 do ukončenia uzávierky (30.06.2020) došlo k dočasnému zákazu odbočenia z Partizánskej ulice vľavo na Masarykovu ulicu.

- PO: uzavreté sú časti prešovských ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova a Biskupa Gojdiča. Dôvodom je kompletná rekonštrukcia ciest a chodníkov v okolí budúceho OC Forum. Uzávierka potrvá do 30. júna 2020. 

- Štefánikova ulica je uzavretá od križovatky s ulicami Grešova - Masarykova - Hlavná po križovatku s Hviezdoslavou ulicou (vrátane). Hviezdoslavova ulica od križovatky so Štefánikovou ulicou (vrátane) po začiatok Okružnej ulice pri zastávke MHD a Ulica Biskupa Gojdiča bude uzavretá v úseku od Hlavnej ulice po Jarkovú ulicu.

Ulice Okružná, Janka Borodáča a neuzavreté úseky ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova budú dočasne zaslepené. Zároveň bude jednosmerný úsek Hviezdoslavovej ulice dočasne obojsmerný.

- KK okolie: za Strážkami na Kežmarok práce na kruhovom objazde, semafor riadi premávku. Obmedzenie potrvá do konca februára a stavebné práce budú realizovať etapovito. Na mieste sa riaďte prenosným dopravným značením a vúseku bude aj znížená rýchlosť.

- PP okolie: V dôsledku zvýšenia hladiny rieky Poprad bolo strhnuté dočasné premostenie vedúce do Lopušnej doliny. Momentálne sa pôvodný most podarilo aspoň čiastočne sprejazdniť, a to v jednom smere pre dopravné prostriedky s maximálnou váhou do 3,5 t, maximálna povolená rýchlosť je 10 km/h. Most však stále nie je prejazdný pre nákladú dopravu. Vyhlásenie mimoriadnej situácie stále trvá. 

- KK okolie: Obchádzka cez Vysoké Tatry pre kamióny dopravnej obsluhy zrušená. V smere od PP na sever cez Kežmarok, od Starej Ľubovne na juh platí aj naďalej obchádzka cez Sabinov a Prešov.

 

Radary:

-

 

Hliadky:

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: Južná Trieda oproti Astórii v pravom pruhu cestársky stĺpik. 

- RV: Cesta medzi Krásnohorským Podhradím a Úhornou je  počas zimy uzavretá. Pravidelná uzávera potrvá až do konca marca 2020.

- PO okolie: Uzávierka cesty medzi obcami Bajerov a Klenov v okrese Prešov potrvá do konca mája. Obchádzka je označená prenosným dopravným značením a je vedená po ceste tretej triedy Bzenov – Janov - Radatice - Ľubovec – Suchá Dolina – Miklušovce a Klenov. Úplná uzávierka potrvá do 31. mája 2020.

- LE: stavebné práce na stavbe Námestí Majstra Pavla v Levoči - II. etapa, časť B. Obchádzková trasa je vedená po Ulici Gustáva Hermanna a Mäsiarskej ulici. Cesta medzi Mestským úradom v Levoči a Bazilikou sv. Jakuba je uzavretá pre motorové vozidlá okrem vozidiel stavby, dopravnej obsluhy a MHD. Uzávierka bude trvať do konca mája 2020.