Dopravný servis 25.01. - 18:20

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.


VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý.

Cesty I., II. a III. triedy na území Slovenska majú povrch vozoviek prevažne suchý až mokrý. V hornatejších oblastiach sa môže vyskytovať kašovitý alebo utlačený sneh o hr. 1-3 cm. 

Povrch vozoviek horských prechodov (HP) na území Slovenska je prevažne vlhký až mokrý. Na HP Dobšiná, Donovaly, Grajnár, Herlianske Sedlo, Chorepa, Makov, Podspády, Súľová, Štós a Veľké Pole je povrch vozovky pokrytý vrstvou utlačeného snehu hr. 1-2 cm, na HP Huty hr. 4-5 cm. Na HP Vrchslatina, Látky-Prašivá a Cukmantel je zľadovatený sneh hr. 1 - 2 cm.

Pozor na mrznúce mrholenie v lokalite Stakčín!

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

- okres HE: vážna dopravná nehoda medzi Ľubišou a Kochanovcami, auto skončilo v priekope, cesta je momentálne NEPREJAZDNÁ. Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.

 

Aktuálne zdržanie:

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: na začiatku Opátskeho v smere na Jazero z centra na moste, blokovaný jeden pruh pre práce, zdržanie.

- KE: od Alvinczyho smerom k Čižíku, v pravom pruhu práce na ceste.

- PO: uzavretý most na ulici Pod Hrádkom, v mestskej časti Solivar z dôvodu zlého technického stavu. V rámci presmerovania dopravy je časť Ondavskej ulice dočasne obojsmerná.

 

Radary:

 

Hliadky:

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE okolie: rekonštrukcia mosta cez potok Úhorná pred obcou Smolník, sledujte značenie.

- GL okolie: na ceste z Jakloviec do Margecian, práce, premávku riadi semafor.

- GL okolie: semafor na moste cez Hnilec v Jaklovciach, medzi pumpou a kameňolomom

- PO: Na Škultétyho ulici platí zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Dôvodom je nepriaznivý technický stav frekventovaného mosta nad železničnou traťou. Nákladná doprava je  odklonená po obchádzkovej trase cez Masarykovu alebo cez Kuzmányho ulicu. (Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou.)

- PO: pri výjazde z Partizánskej na Masarykovu ulicu v Prešove opätovne platí dočasný zákaz odbočenia vľavo.

- PO: V Prešove komplexná rekonštrukcia Jarkovej ulice.

- PO okolie: rekonštrukčné práce na úseku cesty Demjata-Raslavice. Semafor riadi premávku.

- LE: uzavretá východná časť Námestia Majstra Pavla. Dôvodom sú práce súvisiace s druhou etapou obnovy námestia. Uzávera potrvá do konca novembra.

- TV okolie: most cez rieku Ondava pri obci Sirník je pre havarijný stav uzatvorený pre všetky druhy dopravy aj pre chodcov. V smere z Veľkých Kapušian do Trebišova vedie obchádzka cez obec Oborín po ceste II/554 Oborín – Trhovište, následne po ceste I/19 z Trhovišťa do Sečoviec. V smere z Trebišova vedie obchádzková trasa po ceste I/79 do Kráľovského Chlmca alebo cestami druhej a tretej triedy.

- MI: obmedzenia na Stráňanskom moste cez rieku Laborec v Michalovciach. Most je pre vozidlá s hmotnosťou nad 3,5 tony úplne neprejazdný, výnimkou sú autobusy.

- SV: práce na moste pod Starinou, v smere od Stakčína, riadi to semafor  

- KK: Otvorený dočasný most cez rieku Poprad. Autá v smere od Popradu sú smerované cez pôvodný most, v smere od Spišskej Belej slúži provizórny most. Nový vjazd na parkovisko ku Lidlu je zo Slavkovskej ulice

- SNV: POZOR! V Spišskej Novej Vsi na ul. Starosaskej sa prepadol chodníkový most pre chodcov a cyklistov. Došlo tam k úprave dopravnej situácie na moste v smere od sídliska Mier. Na vozovke mesto pristúpilo k vyhradeniu jedného jazdného pruhu pre chodcov. Sledujte značenie a obchádzkovú trasu.