Dopravný servis 23.02. - 16:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

Slovenská správa ciest informuje:

Všetky sledované diaľničné úseky na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký.

Cesty I., II. a III. triedy na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je zväčša suchý až mokrý, v hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska zriedkavo pokrytý kašovitým až utlačeným, miestami zľadovateným snehom hr. 1 - 2 cm, na ceste II/578 Skalka - Kremnica do 4-5 cm.

Horské prechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na HP Grajnár a Súľová sú vozovky miestami pokryté kašovitým snehom hr. 1-2 cm, na HP Huty a Herlianske sedlo je na vozovke utlačený sneh hr. 1 cm. Na HP Dobšiná (I/67) a Vrchslatina (II/529) je poľadovica alebo miestami zľadovatený sneh hr. 1 cm.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:

  • Pozor! Poľadovica alebo zľadovatený sneh sa vyskytuje na cestách I/67 odb. Dedinky - Ostrá Skala, II/535 odb. Dobšiná - Palcmanská Maša, II/533 Gemerská Poloma - sedlo Súľová, II/578 Skalka - Kremnica, na cestách III. triedy v obvode Trstená a na HP Dobšiná a Vrchslatina!
  • Pre vozidlá nad 10 m dĺžky sú po celú zimnú sezónu uzatvorené HP Príslop (cesta I/78), Fačkovské sedlo (cesta I/64) a HP Šútovce (cesta III/1774).
  • Cesta II/549 Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie je uzavretá - v zime nie je udržiavaná.

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

 

Aktuálne zdržanie:

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: z Barce na Valaliky množstvo výtlkov a vodiči sa vyhýbajú aj do protismeru, opatrne!

- KE: na Ondavskej pri zastávke výtlk trčiaci do cesty, smer SNP.

- KE: výtlk na Hviezdoslavovej, Námestie Maratónu mieru.

- KE: veľký výtlk z ČSA na Kuzmányho, pri zastávke električky. 

- KE: rozkopávka v pravom pruhu na Bačíkovej.

- KE: veľký výtlk na Štúrovej pred križovatkou Moyzesova-Rastislavova, smer Steel aréna.

- KE: Trieda SNP pri OD Terasa, označený výtlk, smer Moldavská.

- KE: Južná trieda pri hoteli v smere na VSS rozkopávka.

- KE okolie: pri US Steel medzi mostmi a odbočkou na bránu č. 7 neoznačený výtlk, opatrne.

- KE okolie: na konci Hanisky smer US Steel neoznačený výtlk, opatrne.

- KE okolie: za Ruskovom smer Ďurkov štrk na ceste a veľké výtlky, opatrne

 KE okolie: provizórny most nad Hornádom medzi Kysakom a Veľkou Lodinou je sprejazdnený. Premávka je vedená v jednom jazdnom pruhu s povinnosťou dať prednosť v jazde protiidúcemu vozidlu.

- KE okolie: rekonštrukcia mosta cez potok Úhorná pred obcou Smolník, sledujte značenie.

- GL okolie: v Jaklovciach na moste semafor riadi premávku, smer Margecany.

- HE okolie: na konci Závadky smer Humenné v pravom pruhu neoznačený veľký kráter, zaliaty vodou.

- PO: Šarišská uzavretá, smer Jarkova.

- VT okolie: Sačurov smer Vranov, výtlky.

 

Radary:

-

 

Hliadky:

- KE: Ťahanovce pod Metrom smerom na sídlisko.

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: Počas dvanástich nasledujúcich víkendov sa od 9. januára až do 28. marca 2021 v časoch od 7.00 do 18.00 hod. uskutoční výrub stromov na Slaneckej ceste v mestskej časti Košice Nad jazerom. V čase výrubu bude na etapy vykonaná uzávierka príslušnej časti Slaneckej cesty a zároveň výluka električkovej dopravy v celom úseku VSS, križovatka – Važecká. Automobilová doprava bude v tom čase obojsmerne premávať po obchádzkovej trase, ktorá bude využívať najmä blízke vnútrosídliskové komunikácie (Levočská – Čingovská – Ždiarska – Važecká) a potom sa napojí na Slaneckú cestu.  Úvodná etapa výrubových prác sa uskutoční v sobotu a nedeľu 9. - 10. januára, resp. 16. - 17. januára. Vyžiada si uzávierku Slaneckej cesty v úseku od križovatky s Rovníkovovou cez odbočku na Raketovú až po križovatku s Galaktickou ulicou. Kvôli zlepšeniu prejazdnosti obchádzkovej trasy budú počas víkendov pred obchodným centrom Billa na Rovníkovej ulici dočasne odstránené betónových kvetináče. Zároveň na Ždiarskej ulici v tom čase dočasne pribudne dopravná značka s vyznačeným zákazom státia.

- KE: POZOR !! ZMENA ZNAČENIA !! V križovatke Prešovská-Sečovská smer centrum, rovnaká zmena aj zo sídl. Ťahanovce na Prešovskú smer centrum, nové značenie "Bezkolízne pripojenie". Platia pravidlá jazdy v jazdných pruhoch.

- KE: V severnej časti Námestia osloboditeľov v Košiciach došlo k rozšíreniu pešej zóny v celkovej dĺžke 350 metrov, a to od križovatky s Bottovou ulicou - od hotela, po križovatku medzi Štúrovou a Mojmírovou ulicou pri obchodnom dome. Okrem chodcov môžu novovzniknutú pešiu zónu využívať iba vozidlá MHD.

- PO: Na Škultétyho ulici platí zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Dôvodom je nepriaznivý technický stav frekventovaného mosta nad železničnou traťou. Nákladná doprava je  odklonená po obchádzkovej trase cez Masarykovu alebo cez Kuzmányho ulicu. (Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou.)

- PO: pri výjazde z Partizánskej na Masarykovu ulicu v Prešove opätovne platí dočasný zákaz odbočenia vľavo.

- PO: V Prešove komplexná rekonštrukcia Jarkovej ulice. 

- KK:  Otvorený dočasný most cez rieku Poprad. Autá v smere od Popradu sú smerované cez pôvodný most, v smere od Spišskej Belej slúži provizórny most. Nový vjazd na parkovisko ku Lidlu je zo Slavkovskej ulice

- SNV: POZOR! V Spišskej Novej Vsi na ul. Starosaskej sa prepadol chodníkový most pre chodcov a cyklistov. Došlo tam k úprave dopravnej situácie na moste v smere od sídliska Mier. Na vozovke mesto pristúpilo k vyhradeniu jedného jazdného pruhu pre chodcov. Sledujte značenie a obchádzkovú trasu.