Dopravný servis 23.01. - 21:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

- SHMÚ: pre väčšinu výchdu v platnosti výstraha pred poľadovicou a hmlou, používajte vhodné svietenie.

Slovenská správa ciest informuje:

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, v hornatejších oblastiach severného Slovenska sa miestami nachádza kašovitý až utlačený sneh hr. 1-2 cm. Miestami zľadovatený sneh hr. 1-2 sa nachádza na cestách II/584 Srdiečko - Bystrá, II/549 Úhornianske Sedlo - Krásnohorské Podhradie, II/558 Stakčín - Ulič a na cestách III. triedy v obvode Stakčín.

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, okrem HP Herlianske Sedlo kde sa na vozovke nachádza miestami utlačený sneh hr. 1 cm, miestami zľadovatený sneh hr. 1 cm sa nachádza na HP Huty. Na HP Kremnické Bane je poľadovica.

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

 

Aktuálne obmedzenia: 

- KE: Toryská smer Idanská práce na ceste, od OC Galéria sa nedá odbočiť. 

- za Malou Idou smer KE práce na ceste. 

- KE: Ondavská smer Trieda SNP, cestársky stĺpik na úrovni zastávky, opatrne!

- KE: v najbližších dňoch rátajte s rekonštrukciou Čermeľskej cesty.

- KE: na úrovni Hyper Tesca smer Mier cestárske stĺpiky v pravom pruhu, na druhej strane smer Furča veľký výtlk. 

- KE okolie: pred Drienovcom smerom od KE, výkopové práce.

- KK: Od (20. januára) platí Obchádzková trasa pre kamiónovú dopravu cez Vysoké Tatry pre havarijný stav mosta na ceste I/66 v Kežmarku. Nákladná a tranzitná doprava nad 18 ton je vedená po obchádzkových trasách zo smeru od Starej Ľubovne a okolia bude odklonená v smere na Prešov cez Sabinov. Obchádzková trasa pre smer od Popradu a z Kežmarku a okolia bude vedená po cestách I. a II. triedy, a to na trase Kežmarok – Spišská Belá – Tatranská Kotlina – Tatranská Lomnica – Starý Smokovec – Poprad. 

 

Radary:

-

 

Hliadky:

 

Dlhodobé obmedzenia:

- RV: Cesta medzi Krásnohorským Podhradím a Úhornou bude počas zimy uzavretá. Pravidelná uzávera potrvá až do konca marca 2020.

- PO okolie: Uzávierka cesty medzi obcami Bajerov a Klenov v okrese Prešov potrvá do konca mája. Obchádzka je označená prenosným dopravným značením a je vedená po ceste tretej triedy Bzenov – Janov - Radatice - Ľubovec – Suchá Dolina – Miklušovce a Klenov. Úplná uzávierka potrvá do 31. mája 2020.

- PO: Stavebné práce na výjazde aj vjazde do/z Prešova na D1 do KE, zúžené pruhy, znížená rýchlosť.

- LE: stavebné práce na stavbe Námestí Majstra Pavla v Levoči - II. etapa, časť B. Obchádzková trasa je vedená po Ulici Gustáva Hermanna a Mäsiarskej ulici. Cesta medzi Mestským úradom v Levoči a Bazilikou sv. Jakuba je uzavretá pre motorové vozidlá okrem vozidiel stavby, dopravnej obsluhy a MHD. Uzávierka bude trvať do konca mája 2020.