Dopravný servis 19.02. - 6:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

Slovenská správa ciest informuje:

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý, v hornatejších oblastiach Slovenska miestami pokrytý vrstvou utlačeného snehu hr. 1- 3 cm. Na ceste II/529 Vrchslatina - Brezno, II/ 584 Srdiečko - Bystrá a na cestách III. triedy v obvode Stakčín je zľadovatený sneh do hr. 1 cm.

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na HP Vrchslatina je miestami utlačený sneh do hr. 1 cm.

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

 

Aktuálne obmedzenia: 

- KE: v Zdobe od KE práce na ceste a zúžená premávka.

- KE: Prešovská smer Furča v pravom pruhu obmedzenie a cestárske stĺpiky. 

- KE: pri Detskej železnici na Čermeľskej ceste sa začala rekonštrukcia , premávku riadi semafor. 

- KE: na úrovni Hyper Tesca smer Mier cestárske stĺpiky v pravom pruhu, na druhej strane smer Furča veľký výtlk. 

- KE okolie: pred slovenskými hranicami v smere z Maďarska oprava nadjazdu, dopravu riadi polícia, púšťajú striedavo

- KK okolie: za Strážkami na Kežmarok práce na kruhovom objazde, semafor riadi premávku. Obmedzenie potrvá do konca februára a stavebné práce budú realizovať etapovito. Na mieste sa riaďte prenosným dopravným značením a vúseku bude aj znížená rýchlosť.

 PP: Pozor na zmenu organizácie dopravy v križovatke  ul. Okružná a ul. Banícka, sledujte pozorne dopravné značenie.

- KK okolie: Obchádzka cez Vysoké Tatry pre kamióny dopravnej obsluhy zrušená. V smere od PP na sever cez Kežmarok, od Starej Ľubovne na juh platí aj naďalej obchádzka cez Sabinov a Prešov.

- PO: uzavreté sú časti prešovských ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova a Biskupa Gojdiča. Dôvodom je kompletná rekonštrukcia ciest a chodníkov v okolí budúceho OC Forum. Uzávierka potrvá do 30. júna 2020: 

Štefánikova ulica od križovatky s ulicami Grešova - Masarykova - Hlavná po križovatku s Hviezdoslavou ulicou (vrátane). Hviezdoslavova ulica od križovatky so Štefánikovou ulicou (vrátane) po začiatok Okružnej ulice pri zastávke MHD a Ulica Biskupa Gojdiča bude uzavretá v úseku od Hlavnej ulice po Jarkovú ulicu.

Ulice Okružná, Janka Borodáča a neuzavreté úseky ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova budú dočasne zaslepené. Zároveň bude jednosmerný úsek Hviezdoslavovej ulice dočasne obojsmerný.

- Ministerstvo obrany SR upozorňuje  na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl cez územie Slovenska od dnes do 23. februára. Rezort obrany dáva do pozornosti aj presuny nadrozmerného nákladu a cestné kolóny Ozbrojených síl SR na trase Rožňava – Centrum výcviku Lešť, Prešov – Ruská Nová Ves, Sereď – Nemecká, Hlohovec – Dobrá Niva, Hlohovec – Koliňanský Vrch, ako aj železničné presuny na trase Michalovce – Moldava nad Bodvou a Sása-Pliešovce – Trebišov.

 

Radary:

-

 

Hliadky:

-

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: Južná Trieda oproti Astórii v pravom pruhu cestársky stĺpik. 

- RV: Cesta medzi Krásnohorským Podhradím a Úhornou je  počas zimy uzavretá. Pravidelná uzávera potrvá až do konca marca 2020.

- PO okolie: Uzávierka cesty medzi obcami Bajerov a Klenov v okrese Prešov potrvá do konca mája. Obchádzka je označená prenosným dopravným značením a je vedená po ceste tretej triedy Bzenov – Janov - Radatice - Ľubovec – Suchá Dolina – Miklušovce a Klenov. Úplná uzávierka potrvá do 31. mája 2020.

- LE: stavebné práce na stavbe Námestí Majstra Pavla v Levoči - II. etapa, časť B. Obchádzková trasa je vedená po Ulici Gustáva Hermanna a Mäsiarskej ulici. Cesta medzi Mestským úradom v Levoči a Bazilikou sv. Jakuba je uzavretá pre motorové vozidlá okrem vozidiel stavby, dopravnej obsluhy a MHD. Uzávierka bude trvať do konca mája 2020.