Dopravný servis 18.01. - 14:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.


VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

SHMÚ vydal výstrahy pred tvorbou poľadovice vo východných okresoch KSK aj PSK. Platí aj výstraha 2. stupňa pred tvorbou snehových jazykov a závejov najmä v PSK a výstrahy 2. stupňa pred silným vetrom v okresoch PP, LM a RK. 

Slovenská správa ciest informuje:

Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý.

Cesty I., II. a III. triedy na území Slovenska majú povrch vozoviek prevažne vlhký až mokrý. Na východe Slovenska sa na vozovkách prevažne nachádza vrstva čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu v hr. 1 - 3 cm, ojedinele až hr. 4-5 cm. 

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až utlačeného snehu hr. 1-3 cm. Na HP Donovaly a Podspády je utlačený sneh hr. 4-5 cm. HP Soroška, Dargov, Branisko a Pusté Pole majú povrch vozoviek vlhký až mokrý.

  • Na ceste I/59 Korytnica - Ružomberok je poľadovica!
  • HP Donovaly je uzatvorený pre nákladnú dopravu nad 10 m dĺžky!
  • Pozor na tvorbu snehových závejov a jazykov na cestách I/66 Sedlo Besník a III/2387 Šumiac!
  • Pozor na vrstvu zľadovateného snehu hr. 1-2 cm na úsekoch ciest I/18 Liptovský Michal - Liptovský Mikuláš, II/584 Brnice - Liptovský Mikuláš, III/2213 hr.okr. RK/LM - Brnice a na cestách III. tried v obvodoch Liptovský Mikuláš a Liptovské Matiašovce!
  • Pozor na nárazový vietor v lokalite Liptovské Matiašovce.
  • Cesty II/ 576 Banské - Herľany (HP Herlianske sedlo) a II/549 Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie sú v zimnom období neudržiavané a uzavreté pre všetku dopravu!

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

- KE: začiatok Prešovskej, od Opátskeho, pri pizzerii - odstavený kamión, blokovaný pravý pruh, prítomné záchranné zložky aj polícia, menšia kolóna v smere z centra

 

Aktuálne zdržanie:

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: ul. Jána Pavla II (KVP) a Štefánikova, oprava trolejového vedenia.

- KE: od Alvinczyho smerom k Čižíku, v pravom pruhu práce na ceste.

- KE okole: pred Zlatou Idkou smerom od Hýľova, cestári.

- PO: uzavretý most na ulici Pod Hrádkom, v mestskej časti Solivar z dôvodu zlého technického stavu. V rámci presmerovania dopravy je časť Ondavskej ulice dočasne obojsmerná.

 

Radary:

-

 

Hliadky:

- KE: pri METRO, smer Ťahanovce

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE okolie: rekonštrukcia mosta cez potok Úhorná pred obcou Smolník, sledujte značenie.

- GL okolie: na ceste z Jakloviec do Margecian, práce, premávku riadi semafor.

- GL okolie: semafor na moste cez Hnilec v Jaklovciach, medzi pumpou a kameňolomom

- PO: Na Škultétyho ulici platí zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Dôvodom je nepriaznivý technický stav frekventovaného mosta nad železničnou traťou. Nákladná doprava je  odklonená po obchádzkovej trase cez Masarykovu alebo cez Kuzmányho ulicu. (Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou.)

- PO: pri výjazde z Partizánskej na Masarykovu ulicu v Prešove opätovne platí dočasný zákaz odbočenia vľavo.

- PO: V Prešove komplexná rekonštrukcia Jarkovej ulice.

- PO okolie: rekonštrukčné práce na úseku cesty Demjata-Raslavice. Semafor riadi premávku.

- LE: uzavretá východná časť Námestia Majstra Pavla. Dôvodom sú práce súvisiace s druhou etapou obnovy námestia. Uzávera potrvá do konca novembra.

- TV okolie: most cez rieku Ondava pri obci Sirník je pre havarijný stav uzatvorený pre všetky druhy dopravy aj pre chodcov. V smere z Veľkých Kapušian do Trebišova vedie obchádzka cez obec Oborín po ceste II/554 Oborín – Trhovište, následne po ceste I/19 z Trhovišťa do Sečoviec. V smere z Trebišova vedie obchádzková trasa po ceste I/79 do Kráľovského Chlmca alebo cestami druhej a tretej triedy.

- MI: obmedzenia na Stráňanskom moste cez rieku Laborec v Michalovciach. Most je pre vozidlá s hmotnosťou nad 3,5 tony úplne neprejazdný, výnimkou sú autobusy.

- SV: práce na moste pod Starinou, v smere od Stakčína, riadi to semafor  

- KK: Otvorený dočasný most cez rieku Poprad. Autá v smere od Popradu sú smerované cez pôvodný most, v smere od Spišskej Belej slúži provizórny most. Nový vjazd na parkovisko ku Lidlu je zo Slavkovskej ulice

- SNV: POZOR! V Spišskej Novej Vsi na ul. Starosaskej sa prepadol chodníkový most pre chodcov a cyklistov. Došlo tam k úprave dopravnej situácie na moste v smere od sídliska Mier. Na vozovke mesto pristúpilo k vyhradeniu jedného jazdného pruhu pre chodcov. Sledujte značenie a obchádzkovú trasu.