Dopravný servis 17.10. - 14:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

- SHMÚ: výstrahy 1. stupňa pred dažďom pre celý východ. 

- Výstraha 2. stupňa pred povodňami platí pre okres KE okolie - Hornád. 1. stupeň platí pre okres GL, SNV a RV

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

 

Aktuálne zdržanie:

-

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: od Tesca smer Prešovská práce na ceste.

- KE: práce na ceste za Perešom za Slovnaftkou smer US Steel a v smere z letiska na Optimu práce v ľavom pruhu

- KE: na Študentskej a Odborárskej obmedzenia. 

- KE:  Zjednosmernenie Popradskej ulice v  úseku od križovatky s Ipeľskou až po križovatku s Triedou SNP. Túto časť Popradskej ulice je možné využívať  do konca roka iba v smere od Amfiku na sídlisko KVP. Naopak, v opačnom smere k Amfiteátru, musíte  z Popradskej  odbočiť doprava na Ipeľskú a potom na križovatke s Triedou SNP doľava alebo využite inú trasu.

- KE: Národná trieda práce od Mieru na Betu a pred Gorkého, smer Jumbo. 

- KE: V severnej časti Námestia osloboditeľov v Košiciach došlo k rozšíreniu pešej zóny v celkovej dĺžke 350 metrov, a to od križovatky s Bottovou ulicou - od hotela, po križovatku medzi Štúrovou a Mojmírovou ulicou pri obchodnom dome. Okrem chodcov môžu novovzniknutú pešiu zónu využívať iba vozidlá MHD.

- KE okolie: od Zeleného dvora frézovanie cesty k odbočke na Budimír. Dôvodom je oprava vozovky. Obmedzenie potrvá do 20. októbra 2020, pričom doprava bude vedená vo voľnom jazdnom pruhu.

- KE okolie: pred Malou Idou smer od Košíc

- KE okolie: rekonštrukcia mosta cez potok Úhorná pred obcou Smolník, sledujte značenie.

- KE okolie: Folkmársky kopec pri Gregorovom prameni oprava zvodidiel, doprava vedená v jednom jazdnom pruhu, riadi to semafor.

- KE okolie: obchádzka pred uzavretým mostom za Kysakom smer Veľká/Malá Lodina uzavretá, dôvodom je vyliaty Hornád na ceste. Skúste cez Ružín.  Medzi Gelnicou a Prakovcami tiež veľa vody na vozovke. 

- GL okolie: v Jaklovciach na moste semafor riadi premávku, smer Margecany.

- MI: Vyfrézované úseky pri hoteli Družba, opatrne 

- MI: Sobranecká cestári a semafor riadi premávku.

- PO: Šarišská uzavretá, smer Jarkova.

- PO: Na Vranovskej ulici v Prešove pokračujú v pokládke nových asfaltových vrstiev. V tejto súvislosti bude počas najbližších dvoch víkendov časť dopravy vedená po obchádzkových trasách. V sobotu 17. a nedeľu 18. októbra, ako aj v sobotu 24. a nedeľu 25. októbra v čase od 6:00 do 20:00 bude automobilová doprava smerujúca zo Sídliska Sekčov smerom na Poprad jednosmerne vedená po obchádzkovej trase cez Bardejovskú ulicu v Ľuboticiach a následne cez Šebastovskú ulicu v Nižnej Šebastovej. Automobilová doprava smerujúca od Vranova nad Topľou smerom na Sídlisko Sekčov a Košice bude vedená z Vranovskej ulice smerom na Strojnícku ulicu a následne cez kruhový objazd naspäť na Vranovskú ulicu.

- PO okolie: medzi obcou Lipníky (okres Prešov) a Hanušovcami nad Topľou (okres Vranov nad Topľou) stavebné práce na rekonštrukcii tejto cesty, na tomto úseku až štyri svetelné signalizácie a riadená premávka. Práce aj na moste medzi Podlipníkmi a Hanušovcami n/T.

- PP: uzavreté je železničné priecestie a časť ulice Teplická kvôli stavebným prácam.

 

Radary:

- KE: Alejová pri Levovi smer OC Cassovia

 

Hliadky:

-

 

Dlhodobé obmedzenia:

- PO: Na Škultétyho ulici platí zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Dôvodom je nepriaznivý technický stav frekventovaného mosta nad železničnou traťou. Nákladná doprava je  odklonená po obchádzkovej trase cez Masarykovu alebo cez Kuzmányho ulicu. (Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou.)

- PO: pri výjazde z Partizánskej na Masarykovu ulicu v Prešove opätovne platí dočasný zákaz odbočenia vľavo.

- PO: V Prešove komplexná rekonštrukcia Jarkovej ulice. 

- LE:  zosuv svahu na ceste Levoča – Závada. Je to vyznačené, opatrne, lebo zosuv svahu poškodil časť cestného telesa cesty III. triedy.

- KK:  Otvorený dočasný most cez rieku Poprad. Autá v smere od Popradu sú smerované cez pôvodný most, v smere od Spišskej Belej slúži provizórny most. Nový vjazd na parkovisko ku Lidlu je zo Slavkovskej ulice

- SNV: POZOR! V Spišskej Novej Vsi na ul. Starosaskej sa prepadol chodníkový most pre chodcov a cyklistov. Došlo tam k úprave dopravnej situácie na moste v smere od sídliska Mier. Na vozovke mesto pristúpilo k vyhradeniu jedného jazdného pruhu pre chodcov. Sledujte značenie a obchádzkovú trasu.