Dopravný servis 17.09. - 10:20

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

-

 

Dopravné nehody:

-

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: v križovatke na Protifašistických bojovníkov od Mlynského náhonu v ľavom pruhu vyfrézovaná časť, obmedzenie, obchádza sa cez koľajnice opatrne.

- KE: Obmedzenie v ľavom jazdnom pruhu od križovatky Štúrova - Mojmírova po križovatku Štúrova - Tajovského ulica. Rátajte s čiastočnou aj úplnou uzáverou niektorých úsekov. Presunuté sú aj autobusové zastávky.

- KE: zmena organizácie dopravy v križovatke (Masarykova, Svätoplukova, Alvinczyho) pri Železničnej nemocnici, je tam kruhový objazd a nové značenie.

- KE: čiastočná uzávierka privádzača v križovatke Dargovských hrdinov v Košiciach, a to v kilometri 111,500 až 112,000, podľa NDS všetky vjazdy a výjazdy v križovatke Dargovských hrdinov zostanú zachované. Obmedzenia platia do 22. septembra do 18.00 h. (V prvej etape obmedzenie na krajnici pravého jazdného pásu, pričom doprava je vedená v dvoch zúžených jazdných pruhoch. V druhej etape bude obmedzenie v oboch jazdných pásoch súčasne v ich vnútorných jazdných pruhoch a doprava bude vedená v oboch jazdných pásoch v dvoch zúžených jazdných pruhoch. V tretej etape bude obmedzenie na krajnici ľavého jazdného pásu a doprava bude vedená v dvoch zúžených jazdných pruhoch)

- KE: čiastočne obmedzená doprava je na Triede KVP v smere z Luníka IX na Sídlisko KVP. Dopravné značenie sa presunulo na druhú stranu vozovky, obmedzený je odbočovací pruh.

- KE: Trieda SNP smer KVP pri magistráte, rozkopávka v odbočovacom pruhu, opatrne.

- KE: pred OC Galéria obojsmerne rozkopávka v ľavom pruhu, aj smer KVP aj smer Steel Aréna, nedá sa odbočiť na Považskú ulicu.

- KE: vyfrézovaná cesta, zúžená vozovka v nadjazde z Prešovskej k veľkému Tescu (pred Ecopoint)

- KE: rekonštrukcia zastávok na Lingove/Miestny úrad aj pri Cassosporte. Pripravte sa na obmedzenia a zmeny značenia.

- KE: mierne obmedzenia na Myslavskej ceste v smere do Košíc. Sledujte dočasné značenia.

- KE okolie: Pri Hrašovíku uzavretá stará cesta na Hrašovík v smere od Košíc, prejdete však cez otvorený kruhový objazd.

- KE okolie: Jasov časť Počkaj smer Medzev práce na ceste a ťažké mechanizmy, úplne blokovaný je pravý pruh.

- KE okolie: Cesta z Prešova na Margecany je za Žipovom uzavretá, použite obchádzku, ideálne chodťe po diaľnici

- KE okolie: Nižná Myšľa obmedzenie na železničnom priecestí, prejazdné iba v jednom pruhu, mierne zdržanie

- KE okolie: Bidovce-Ďurkov od kruhového objazdu premávku riadi semafor, je to prejazdné v jednom pruhu pre práce.

- SNV okolie: v Krompachoch dopravné obmedzenia a znížená rýchlosť kvôli cestárom

- PO: uzávierka ulice Tarasa Ševčenka z dôvodu výmeny kanalizačného potrubia. Potrvá cca tri týždne a potom bude uzavretá iba čiastočne. Jednosmerná premávka, a to v pravom jazdnom pruhu od Požiarníckej ulice. Obchádzka cez ulice Kúpeľná, Zápotockého, Požiarnická a Okružná.

- PO: do 30. septembra uzavretá Štefánikova ulica v úseku od ulice Janka Borodáča po Hviezdoslavovu ulicu.

- PO: v križovatke pri Kauflande, Levočská – Obrancov mieru, práce na ceste

- PO: na Rusínskej pri novom Hornbachu asfaltujú cestu, premávka zúžená do 2 pruhov, mierne zdržanie

- BJ:  Cyklistické preteky Okolo Slovenska: od utorka 17. 9. od 9:00 bude až do štvrtka 19.9. do 15:30 úplne uzavretá štátna cesta I/77, a to v úseku od križovatky ulíc Jiráskova – Dlhý rad po križovatku ulíc Slovenská - Krátky rad – Dlhý rad. Uzavreté bude aj Radničné námestie, Poštová ulica, Na Hradbách od križovatky so Stöcklovou ulicou po križovatku s ulicou Radničné námestie a tiež Kellerova ulica od križovatky s ulicou Dlhý rad po križovatku s ulicou Hurbanova.

- BJ: 18.9.2019: vyhnite sa centru a blízkemu okoliu v čase od 8:45 do 12:15 a v čase od 14:00 do 18:30. Tiež pozor  v smere Svidník – Prešov odporúčame prioritne v čase od 9:30 do 12:15, pre smer Bardejov - Prešov, využiť aj smer Bardejovská Nová Ves – Marhaň – Raslavice – Prešov resp. Bardejov – Giraltovce – Prešov.

 

Radary:

- KE: Barca smer Šebastovce.

- Haniska pri KE od Čane.

- Poľov smer Šaca.

 

Hliadky:

-

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: Na KVP rekonštrukcia mosta na Moskovskej triede, rátajte s obmedzením.

- KE: Myslavská cesta smer Nižný Klátov, znížená rýchlosť na 30km/h.

- KE OKOLIE: pri Rozhanovciach, Vajkovciach, Budimíre, Košických Olšanoch práce na diaľnici, cez deň zvýšený počet ľudí a mechanizmov, zákaz predbiehania a obmedzenia.

- PO: Stavebné práce na výjazde aj vjazde do/z Prešova na D1 do KE, zúžené pruhy, znížená rýchlosť.