Dopravný servis 14.02. - 20:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

Slovenská správa ciest informuje:

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, v hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska miestami pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu hr. 1- 3 cm, na cestách III. triedy v obvode Trstená do 4-5 cm. Na úseku cesty II/578 Skalka - Kremnica je zľadovatený sneh do hr. 2 cm.

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem HP Huty, Donovaly, Čertovica, Dobšiná, Súľová, Vrchslatina, Chorepa, Grajnár, a Herlianske Sedlo, kde sa na vozovkách nachádza vrstva čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hr. 1-2 cm.

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

 

Aktuálne obmedzenia: 

- KE: Prešovská smer Furča v pravom pruhu obmedzenie a cestárske stĺpiky. 

- KE: pri Detskej železnici na Čermeľskej ceste sa začala rekonštrukcia , premávku riadi semafor. 

- KE: na úrovni Hyper Tesca smer Mier cestárske stĺpiky v pravom pruhu, na druhej strane smer Furča veľký výtlk. 

-  Krompachy práce na osvetlení na hlavnej ceste, dopravu riadia pracovníci. 

- KK okolie: za Strážkami na Kežmarok práce na kruhovom objazde, semafor riadi premávku. Obmedzenie potrvá do konca februára a stavebné práce budú realizovať etapovito. Na mieste sa riaďte prenosným dopravným značením a vúseku bude aj znížená rýchlosť.

- KK okolie: Obchadzka cez Vysoké Tatry pre kamióny dopravnej obsluhy zrušená. V smere od PP na sever cez Kežmarok, od Starej Ľubovne na juh platí aj naďalej obchádzka cez Sabinov a Prešov.

- PO: uzavreté sú časti prešovských ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova a Biskupa Gojdiča. Dôvodom je kompletná rekonštrukcia ciest a chodníkov v okolí budúceho OC Forum. Uzávierka potrvá do 30. júna 2020: 

Štefánikova ulica od križovatky s ulicami Grešova - Masarykova -Hlavná po križovatku s Hviezdoslavou ulicou (vrátane). Hviezdoslavova ulica od križovatky so Štefánikovou ulicou (vrátane) po začiatok Okružnej ulice pri zastávke MHD a Ulica Biskupa Gojdiča bude uzavretá v úseku od Hlavnej ulice po Jarkovú ulicu.

Ulice Okružná, Janka Borodáča a neuzavreté úseky ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova budú dočasne zaslepené. Zároveň bude jednosmerný úsek Hviezdoslavovej ulice dočasne obojsmerný.

 

Radary:

- KE: Čermeľská cesta smer mesto

 

Hliadky:

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: Južná Trieda oproti Astórii v pravom pruhu cestársky stĺpik. 

- RV: Cesta medzi Krásnohorským Podhradím a Úhornou je  počas zimy uzavretá. Pravidelná uzávera potrvá až do konca marca 2020.

- PO okolie: Uzávierka cesty medzi obcami Bajerov a Klenov v okrese Prešov potrvá do konca mája. Obchádzka je označená prenosným dopravným značením a je vedená po ceste tretej triedy Bzenov – Janov - Radatice - Ľubovec – Suchá Dolina – Miklušovce a Klenov. Úplná uzávierka potrvá do 31. mája 2020.

- LE: stavebné práce na stavbe Námestí Majstra Pavla v Levoči - II. etapa, časť B. Obchádzková trasa je vedená po Ulici Gustáva Hermanna a Mäsiarskej ulici. Cesta medzi Mestským úradom v Levoči a Bazilikou sv. Jakuba je uzavretá pre motorové vozidlá okrem vozidiel stavby, dopravnej obsluhy a MHD. Uzávierka bude trvať do konca mája 2020.