Dopravný servis 14.01. - 18:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.


VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

SHMÚ vydal výstrahy pred tvorbou poľadovice v KSK aj PSK, rovnako aj na Liptove. Platia aj výstrahy 2. stupňa pred silným vetrom na horách.

POZOR! Hustá hmla medzi Rákošom a Slancom!

Slovenská správa ciest informuje:

Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký, miestami, najmä na východe Slovenska, mokrý.

Cesty I., II. a III. triedy na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý. Pozor, na možnú poľadovicu na cestách III. triedy v obvode Michalovce!

Na úsekoch ciest III. triedy v obvode Záborské je na vozovke miestami vrstva zľadovateného snehu hr. 1 cm.

Na úsekoch ciest II/558 Stakčín - Ulič, II/584 Pavčina Lehota - Jasná, II/537 Podbanské - Tatranská Polianka, a na cestách III. triedy v obvode Stakčín sa miestami vyskytuje kašovitý až utlačený sneh hr. 1 - 2 cm.

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, miestami mokrý.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:

  • Pozor na výskyt a možnú tvorbu poľadovice na cestách III. triedy v okrese Michalovce v dôsledku mrznúceho mrholenia!
  • Pozor, na úsekoch ciest III. triedy v obvode Záborské je na vozovke miestami vrstva zľadovateného snehu hr. 1 cm!
  • Výskyt hmly s dohľadnosťou do 100 m v lokalitách Lipany a Záborské, s dohľadnosťou do 200 m v lokalitách Fričovce a Široké!
  • HP Príslop je v zimnej sezóne uzavretý pre vozidlá nad 12 m!
  • Cesty II/ 576 Banské - Herľany (HP Herlianske sedlo) a II/549 Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie sú v zimnom období neudržiavané a uzavreté pre všetku dopravu!

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

 

Aktuálne zdržanie:

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: od Steel arény smer Moldavská, práce v pravom pruhu. 

- KE: od Alvinczyho smerom k Čižíku, v pravom pruhu práce na ceste. 

- KE: zajtra (sobota 15.1.2022) bude Správa mestskej zelene v Košiciach realizovať orezy stromov na Národnej triede. Doprava bude v mieste výkonu prác smerovaná do jedného pruhu s možnosťou krátkodobého uzavretia cesty v jednom smere z dôvodu odstraňovania prevísajúcich konárov. Potrebné je zvýšenie opatrnosti pri prejazde úseku a rešpektovanie prenosného dopravného značenia a pokynov regulovčíka. Ak je to možné, vyhnite sa danému úseku.

- KE okolie: zo Zeleného dvora na D1 do Prešova pracujú cestári.

- PO: uzavretý most na ulici Pod Hrádkom, v mestskej časti Solivar z dôvodu zlého technického stavu. V rámci presmerovania dopravy je časť Ondavskej ulice dočasne obojsmerná.

 

Radary:

 

Hliadky:

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE okolie: rekonštrukcia mosta cez potok Úhorná pred obcou Smolník, sledujte značenie.

- GL okolie: na ceste z Jakloviec do Margecian, práce, premávku riadi semafor.

- GL okolie: semafor na moste cez Hnilec v Jaklovciach, medzi pumpou a kameňolomom

- PO: Na Škultétyho ulici platí zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Dôvodom je nepriaznivý technický stav frekventovaného mosta nad železničnou traťou. Nákladná doprava je  odklonená po obchádzkovej trase cez Masarykovu alebo cez Kuzmányho ulicu. (Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou.)

- PO: pri výjazde z Partizánskej na Masarykovu ulicu v Prešove opätovne platí dočasný zákaz odbočenia vľavo.

- PO: V Prešove komplexná rekonštrukcia Jarkovej ulice.

- PO okolie: rekonštrukčné práce na úseku cesty Demjata-Raslavice. Semafor riadi premávku.

- LE: uzavretá východná časť Námestia Majstra Pavla. Dôvodom sú práce súvisiace s druhou etapou obnovy námestia. Uzávera potrvá do konca novembra.

- TV okolie: most cez rieku Ondava pri obci Sirník je pre havarijný stav uzatvorený pre všetky druhy dopravy aj pre chodcov. V smere z Veľkých Kapušian do Trebišova vedie obchádzka cez obec Oborín po ceste II/554 Oborín – Trhovište, následne po ceste I/19 z Trhovišťa do Sečoviec. V smere z Trebišova vedie obchádzková trasa po ceste I/79 do Kráľovského Chlmca alebo cestami druhej a tretej triedy.

- MI: obmedzenia na Stráňanskom moste cez rieku Laborec v Michalovciach. Most je pre vozidlá s hmotnosťou nad 3,5 tony úplne neprejazdný, výnimkou sú autobusy.

- SV: práce na moste pod Starinou, v smere od Stakčína, riadi to semafor  

- KK: Otvorený dočasný most cez rieku Poprad. Autá v smere od Popradu sú smerované cez pôvodný most, v smere od Spišskej Belej slúži provizórny most. Nový vjazd na parkovisko ku Lidlu je zo Slavkovskej ulice

- SNV: POZOR! V Spišskej Novej Vsi na ul. Starosaskej sa prepadol chodníkový most pre chodcov a cyklistov. Došlo tam k úprave dopravnej situácie na moste v smere od sídliska Mier. Na vozovke mesto pristúpilo k vyhradeniu jedného jazdného pruhu pre chodcov. Sledujte značenie a obchádzkovú trasu.