Dopravný servis 13.01. - 18:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

Slovenská správa ciest informuje:

Pozor! Na vlhkých a mokrých cestách sa pri nízkych teplotách môže vytvárať námraza až poľadovica!

Všetky sledované diaľničné úseky na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý. Úseky D1 Liptovský Hrádok - Poprad a tunel Šibenik - Prešov sú pokryté kašovitým alebo čerstvým snehom hr. 1-2 cm.

Cesty I., II. a III. triedy na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je mokrý, alebo pokrytý vrstvou utlačeného, kašovitého alebo čerstvého snehu hr. 1 - 3 cm, miestami, na cestách II. a III. triedy až do 4-5 cm.

Strážske smer Nižný Hrabovec, ťažko prejazdné, šmýka sa a husto sneží, autá aj autobusy stoja na mieste. 

HP Donovaly sú pre husté sneženie uzavreté pre dopravu nad 10 m.

Horský priechod Príslop na ceste I/78 je uzavretý pre nákladné vozidlá s celkovou dĺžkou nad 10 m.

Pre silné sneženie je obmedzená dohľadnosť na 100 m v lokalitách Pastierske a Štrba.

Horské prechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou utlačeného, kašovitého alebo čerstvého snehu hr. 1-3 cm, na HP Herlianske Sedlo je čerstvý sneh hr. 5 - 10 cm. HP Branisko, Biela Hora, Kremnické Bane, Pezinská Baba, Látky-Prašivá, Šútovce, Chorepa, Soroška majú povrch vozoviek mokrý.

 

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

- KE: hore Sečovskou už v križovatke, riadia to policajti, 2 autá, kolóny a zdržanie. 

- medzi Čiernym nad Topľou a Hlinným auto v priekope. 

- Rožkovany - Červenica auto mimo cesty, prejazdný jeden pruh. 

 

Aktuálne zdržanie:

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: Južná trieda pri hoteli v smere na VSS rozkopávka

- KE: z Krásnej smer Hutka zle označený výtlk, spomaľte a opatrne.

- KE: POZOR !! ZMENA ZNAČENIA !! V križovatke Prešovská-Sečovská smer centrum, rovnaká zmena aj zo sídl. Ťahanovce na Prešovskú smer centrum, nové značenie "Bezkolízne pripojenie". Platia pravidlá jazdy v jazdných pruhoch.

- KE okolie: rekonštrukcia mosta cez potok Úhorná pred obcou Smolník, sledujte značenie.

- TV okolie: v obci Dargov pracujú elektrikári a blokujú jeden jazdný pruh.

- GL okolie: v Jaklovciach na moste semafor riadi premávku, smer Margecany.

- PO: Šarišská uzavretá, smer Jarkova.

- PO okolie: medzi obcou Lipníky (okres Prešov) a Hanušovcami nad Topľou (okres Vranov nad Topľou) stavebné práce na rekonštrukcii tejto cesty, aj svetelné signalizácie a riadená premávka.

 

Radary:

-

 

Hliadky:

 

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: Počas dvanástich nasledujúcich víkendov sa od 9. januára až do 28. marca 2021 v časoch od 7.00 do 18.00 hod. uskutoční výrub stromov na Slaneckej ceste v mestskej časti Košice Nad jazerom. V čase výrubu bude na etapy vykonaná uzávierka príslušnej časti Slaneckej cesty a zároveň výluka električkovej dopravy v celom úseku VSS, križovatka – Važecká. Automobilová doprava bude v tom čase obojsmerne premávať po obchádzkovej trase, ktorá bude využívať najmä blízke vnútrosídliskové komunikácie (Levočská – Čingovská – Ždiarska – Važecká) a potom sa napojí na Slaneckú cestu.  Úvodná etapa výrubových prác sa uskutoční v sobotu a nedeľu 9. - 10. januára, resp. 16. - 17. januára. Vyžiada si uzávierku Slaneckej cesty v úseku od križovatky s Rovníkovovou cez odbočku na Raketovú až po križovatku s Galaktickou ulicou. Kvôli zlepšeniu prejazdnosti obchádzkovej trasy budú počas víkendov pred obchodným centrom Billa na Rovníkovej ulici dočasne odstránené betónových kvetináče. Zároveň na Ždiarskej ulici v tom čase dočasne pribudne dopravná značka s vyznačeným zákazom státia.

- KE: V severnej časti Námestia osloboditeľov v Košiciach došlo k rozšíreniu pešej zóny v celkovej dĺžke 350 metrov, a to od križovatky s Bottovou ulicou - od hotela, po križovatku medzi Štúrovou a Mojmírovou ulicou pri obchodnom dome. Okrem chodcov môžu novovzniknutú pešiu zónu využívať iba vozidlá MHD.

- PO: Na Škultétyho ulici platí zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Dôvodom je nepriaznivý technický stav frekventovaného mosta nad železničnou traťou. Nákladná doprava je  odklonená po obchádzkovej trase cez Masarykovu alebo cez Kuzmányho ulicu. (Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou.)

- PO: pri výjazde z Partizánskej na Masarykovu ulicu v Prešove opätovne platí dočasný zákaz odbočenia vľavo.

- PO: V Prešove komplexná rekonštrukcia Jarkovej ulice. 

- KK:  Otvorený dočasný most cez rieku Poprad. Autá v smere od Popradu sú smerované cez pôvodný most, v smere od Spišskej Belej slúži provizórny most. Nový vjazd na parkovisko ku Lidlu je zo Slavkovskej ulice

- SNV: POZOR! V Spišskej Novej Vsi na ul. Starosaskej sa prepadol chodníkový most pre chodcov a cyklistov. Došlo tam k úprave dopravnej situácie na moste v smere od sídliska Mier. Na vozovke mesto pristúpilo k vyhradeniu jedného jazdného pruhu pre chodcov. Sledujte značenie a obchádzkovú trasu.