Dopravný servis 11.02. - 16.40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBIL

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

Všeobecná situácia na cestách:

- SHMÚ: vydané výstrahy pred vetrom a vetrom na horách pre okresy PP, KK a SL.

- Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký, miestami mokrý.

- Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. V hornatejších oblastiach Slovenska sú vozovky miestami pokryté vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného až zľadovateného snehu hrúbky 1-3 cm, zriedkavo so 4-5 cm.

- Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na HP Vrchslatina, Herlianske sedlo, Vernár, a Grajnár je na vozovke vrstva kašovitého až utlačeného snehu do 1-2 cm, na HP Dobšiná je miestami zľadovatený sneh do 1-3 cm.

- Neudržiavané cesty v zime: II/549 v úseku Úhorná - Úhornianske sedlo - Krásnohorské podhradie, III/3227 v úseku Hrabušická Píla - Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576) sú uzatvorené pre všetku dopravu.
 

 

Dopravné nehody:

-

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: pri Steel aréne vodári v ľavom pruhu, smer centrum.

- KE: v centre pri krajniciach pozametaný štrk, zasahuje do pruhu na viacerých miestach, opatrne.

- KE: Myslavská cesta smer Nižný Klátov, znížená rýchlosť na 30km/h.

 

Radary:

- KK: Lendak obojsmerne

 

Hliadky:

-

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE OKOLIE: pri Rozhanovciach, Vajkovciach, Budimíre práce na diaľnici, cez deň zvýšený počet ľudí a mechanizmov, zákaz predbiehania a obmedzenia.

- KE OKOLIE: Pre výstavbu diaľnice obmedzenie medzi Košickými Olšanmi a Hrašovíkom. POZOR! zmena organizácie dopravy, prechádza sa v druhom pruhu, stále platí znížená rýchlosť aj zúžené pruhy, opatrne hlavne pri strete s nákladnými vozidlami, je to tam tesné.

- PO: Stavebné práce na výjazde aj vjazde do/z Prešova na D1 do KE, zúžené pruhy, znížená rýchlosť.