Dopravný servis 11.01. - 17.20

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBIL

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

Všeobecná situácia na cestách:

- SHMÚ: vydané výstrahy pred vetrom, nízkymi teplotami a tvorbou snehových jazykov a závejov

- Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký.

- Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek na celom území Slovenska je prevažne vlhký až mokrý, miestami pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrúbky 1-3 cm, miestami, najmä na cestách nižších kategórií, do 5 cm. Na cestách II/542 Spišská Belá - Spišská Stará Ves, II/543 Červený Kláštor, kúpele - Lysá nad Dunajcom a na cestách III. triedy v obvodoch Pusté Pole, Spišská Stará Ves a Stará Ľubovňa je na vozovke utlačený sneh hrúbky 5-10 cm. Miestami zľadovatený sneh hrúbky 1-3 cm je na cestách I/19 odb. Vojčice (III/1339) - Michalovce.

- Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na HP Podspády, Dobšiná,  Súľová, Grajnár,  Pusté Pole a Vernár je povrch vozoviek pokrytý vrstvou kašovitého alebo utlačeného snehu hrúbky 1 - 3 cm, na HP Veľké Pole do 4-5 cm. Na HP Herlianske Sedlo je čerstvý sneh hrúbky 5-10 cm a na HP Zbojská je miestami zľadovatený sneh hr. 1 cm. HP Ďurďošík, je povrch vozoviek suchý.

- Cesta I/67 Dobšinský kopec je znova prejazdný v oboch smeroch.

- Pozor na cestách nižších tried v okresoch Trebišov, Prešov a Sabinov sa vplyvom silného vetra vytvárajú snehové jazyky a záveje.

- Snehové reťaze pre vozidlá nad 3,5 t sú potrebné na ceste II/558 Stakčín - Ulič a pre všetku dopravu na ceste II/584 Srdiečko - Bystrá

- Neudržiavané cesty v zime: II/549 v úseku Úhorná - Úhornianske sedlo - Krásnohorské podhradie, III/3227 v úseku Hrabušická Píla - Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576) sú uzatvorené pre všetku dopravu.

 

Dopravné nehody:

-

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: Národná trieda obojsmerne blokované ľavé pruhy pre práce na ceste.

- KE: Južná Trieda smer centrum pri odbočke na cintorín, obchádzka v pravom pruhu.

- KE: Myslavská cesta smer Nižný Klátov, znížená rýchlosť na 30.

- PO: Švábska - Lesnícka - Solivarská, nefunkčné semafory

- PO: Záborské smer Dúbrava v zákrute neoznačený kamión, pozor

- PO: železničné priecestie na Levočskej, oprava.

 

Radary:

- KE: čierny golf combi mobilný radar hlavné ťahy KE

 

Hliadky:

-

 

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE OKOLIE: pri Rozhanovciach, Vajkovciach, Budimíre práce na diaľnici, cez deň zvýšený počet ľudí a mechanizmov, zákaz predbiehania a obmedzenia.

- KE OKOLIE: Pre výstavbu diaľnice obmedzenie medzi Košickými Olšanmi a Hrašovíkom. POZOR! zmena organizácie dopravy, prechádza sa v druhom pruhu, stále platí znížená rýchlosť aj zúžené pruhy, opatrne hlavne pri strete s nákladnými vozidlami, je to tam tesné.

- PO: Stavebné práce na výjazde aj vjazde do/z Prešova na D1 do KE, zúžené pruhy, znížená rýchlosť.