Dopravný servis 10.4. - 14:20

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

- Pripravte sa na zdržanie na pomyslených hraniciach okresov, teda na vstupe do mesta, pre kontroly od 8. apríla od polnoci  do 13. apríla. Výnimku z obmedzenia majú cesty do a zo zamestnania, na nákupy, návštevy lekára, pohreb príbuzného, pobyt v prírode v rámci okresu, prípadne v rámci Košíc na území mesta. Hranice je nutné  rešpektovať aj v prípade starostlivosti o príbuzného či susedskej výpomoci. 

- KORONAVÍRUS: Preventívne kontroly sú aktuálne na všetkých hraničných priechodoch na Slovensku. Je potrebné rátať s možným zdržaním na vstupe/výstupe ako pri osobnej, tak aj pri nákladnej doprave. Priechody sú prejazdné iba pre ľudí s trvalým alebo prechodným bydliskom na Slovensku (platí výnimka pre kamióny s tovarom a Slováci s pobytom na území SR prejdú, platí následná povinná karanténa). 

Štátna pohraničná služba Ukrajiny prijala mimoriadne opatrenia. Z tohto dôvodu sú hraničné priechody: Veľké Slemence/ Malí Selmenci, Čierna nad Tisou/Chop a Ubľa/Malyj Bereznyj uzavreté pre peších cestujúcich až do odvolania. Pre osobnú a nákladnú dopravu je bez obmedzení HP Vyšné Nemecké a HP Ubľa pre osobnú dopravu a nákladné vozidlá do 3,5 t. Viac informácií na tomto odkaze.

Niektoré Maďarské hranice pre Slovákov sú uzatvorené a rovnako pre všetkých cudzincov. Doprava je púšťaná bez obmedzení cez hraničné priechody Čunovo - Rajka a aj Milhosť - Tornyosnémeti. Hraničný priechod Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely bude dočasne otvorený pre nákladné vozidlá s hmotnosťou do 3,5 tony. Osobná doprava je púšťaná bez obmedzení.

Slovenská republika uzavrela hraničné priechody s Poľskom. V prevádzke budú zatiaľ dva priechody, kde je presmerovaná kamiónová a osobná doprava, a to Trstená a Vyšný Komárnik. Ostatné priechody budú zatvorené.

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

 

Aktuálne obmedzenia: 

- zdržanie pre kontroly (len minimálne): od Moldavy n/B smer Šaca a KE, Krásna, Barca, Šebastovce a Valaliky, Lorinčík Malá Ida, Košická Nová Ves v oboch smeroch, Bukovec-Myslava, Košické Oľšany, Kostoľany n/H, Zdoba, Slanské Nové Mesto aj na Dargove. 

- KE: pod Jazdiarňou práce v pravých pruhoch, medzi KVP a Novou nemocnicnou.

- KE: výtlk z Popradskej smer Amfiteáter, asi 100m za odbočkou, opatrne. 

- KE: Hviezdoslavova od Radnice smer športová hala v pravom pruhu. 

- KE: práce na ceste od Námestia Maratónu mieru, smer poliklinika Sever, pri zastávke MHD.

- KE: Čermeľská cesta - rekonštrukcia mosta v smere na Bankov: čiastočná uzávierka na tejto ceste II/547 až do 3.8.2020. Zmena organizácie dopravy, od KE smer Margecany a SNV prejazdné cez odstavnú plochu vpravo, smer Bankov sa riaďte podľa prenosnej svetelnej signalizácie. Vo všeobecnosti zvýšte opatrnosť v tomto úseku.

- KE okolie: na Folkmárskom kopci pri Gregorovom prameni riadená premávka.

- KE: v Zdobe od KE práce na ceste a zúžená premávka.

- KE: na úrovni Hyper Tesca smer Mier cestárske stĺpiky v pravom pruhu, na druhej strane smer Furča veľký výtlk. 

- KE okolie: Čižatice smer Kecerovce cestári (denne cca do 15:00)

- SNV okolie: medzi Spišskými Vlachmi a Krompachmi opäť výkopové práce a riadená premávka.

- SNV okolie: Prejazd z obce Spišské Vlachy do Spišského Podhradia cez časť Dobrá vôľa je blokovaný policajnou hliadkou a týmto úsekom momentálne neprejdete. Obchádzka vedie cez obec Žehra a táto obchádzka je vyznačená prenosným dopravným značením.

- LE:  zosuv svahu na ceste Levoča – Závada. Je to vyznačené, opatrne, lebo zosuv svahu poškodil časť cestného telesa cesty III. triedy.

- PO: Na Škultétyho ulici platí oddnes (9.4.) zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Dôvodom je nepriaznivý technický stav frekventovaného mosta nad železničnou traťou. Nákladná doprava je  odklonená po obchádzkovej trase cez Masarykovu alebo cez Kuzmányho ulicu. (Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou.)

- PO: Kapušany, rekonštrukcia cesty na moste BJ/PO, semafor obojsmerne 

- PO:  do ukončenia uzávierky (30.06.2020) došlo k dočasnému zákazu odbočenia z Partizánskej ulice vľavo na Masarykovu ulicu.

- PO: uzavreté sú časti prešovských ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova a Biskupa Gojdiča. Dôvodom je kompletná rekonštrukcia ciest a chodníkov v okolí budúceho OC Forum. Uzávierka potrvá do 30. júna 2020. 

- Štefánikova ulica je uzavretá od križovatky s ulicami Grešova - Masarykova - Hlavná po križovatku s Hviezdoslavou ulicou (vrátane). Hviezdoslavova ulica od križovatky so Štefánikovou ulicou (vrátane) po začiatok Okružnej ulice pri zastávke MHD a Ulica Biskupa Gojdiča bude uzavretá v úseku od Hlavnej ulice po Jarkovú ulicu.

Ulice Okružná, Janka Borodáča a neuzavreté úseky ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova budú dočasne zaslepené. Zároveň bude jednosmerný úsek Hviezdoslavovej ulice dočasne obojsmerný.

- SB: zo Sabinova práce na moste, smer Ražňany.

- VT okolie: práce medzi VT a Čaklovom, riadená premávka semaforom a zdržanie 10 minút.

- KK:  Otvorený dočasný most cez rieku Poprad. Autá v smere od Popradu sú smerované cez pôvodný most, v smere od Spišskej Belej slúži provizórny most. Nový vjazd na parkovisko ku Lidlu je zo Slavkovskej ulice.

 

Radary:

 

Hliadky:

 

Dlhodobé obmedzenia:

- PO okolie: Uzávierka cesty medzi obcami Bajerov a Klenov v okrese Prešov potrvá do konca mája. Obchádzka je označená prenosným dopravným značením a je vedená po ceste tretej triedy Bzenov – Janov - Radatice - Ľubovec – Suchá Dolina – Miklušovce a Klenov. Úplná uzávierka potrvá do 31. mája 2020.

- LE: stavebné práce na stavbe Námestí Majstra Pavla v Levoči - II. etapa, časť B. Obchádzková trasa je vedená po Ulici Gustáva Hermanna a Mäsiarskej ulici. Cesta medzi Mestským úradom v Levoči a Bazilikou sv. Jakuba je uzavretá pre motorové vozidlá okrem vozidiel stavby, dopravnej obsluhy a MHD. Uzávierka bude trvať do konca mája 2020.