Dopravný servis 1.8. - 12:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.


VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

- SHMÚ: výstraha I. stupňa pred búrkami na celom východe, II. stupeň pod Tatrami a v okresoch LV, SNV, GL, RV

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

- KE: dole Šečovskou za zákrutou smer cetrum, zdržanie

 

Aktuálne zdržanie:

- D1: pri Ivachnovej smer Ružomberok zdržanie do 45 min., kolóny aj cez obchádzkové trasy

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: do konca augusta je uzatvorená Továrenská ulica, uzávera ovplyvní aj mestskú hromadnú dopravu, konkrétne linky č. 17, 19, 22 a 36. Tie sa budú napájať na pôvodnú trasu cez obchádzky.

- KE: sídl. Ťahanovce, hlavný ťah od obratiska autobusov smer mesto, rozkopávka, opatrne. 

- KE: Mlynský náhon smer Jumbo a opačne tiež, blokovaný pravý pruh, práce na ceste

- KE: Klimkovičova, blokovaný pruh, práce na ceste

- KE: práce v Myslave v smere na Nižný Klátov.

- KE: na sídlisku KVP prebieha rekonštrukcia ulice Jána Pavla II vrátane obratiska autobusov na jej konci. Od Lidlu po Klimkovičovu je cesta zjednosmernená, sledujte dočasné dopravné značenie.

- KE: rekonštrukčné práce na oprave mosta pri križovatke Herlianska a Trieda arm. gen. Ludvíka Svobodu pri OC Laborec. Obmedzenia potrvajú približne do konca októbra 2021 a sú vyznačené dopravným značením. 

- KE: dopravné obmedzenia na Hlinkovej ulici pre rekonštrukciu mosta cez rieku Hornád - sledujte značenie, nejazdiť po pamäti. Rekonštrukcia by mala trvať do jesene.

- KE: Od 4. 8. (stredy) do 13. 8. 2021 (piatok) bude úplná uzávierka cesty v úseku od Baránka v Košiciach po rázcestie na Alpinku každý pracovný deň od 8.30 do 15.30 h.  Dôvodom je orezávanie drevín.

- KE okolie: vo Veľkej Ide práce a obchádzka cez Buzicu pre nákladnú dopravu, pre osobnú cez okolité ulice.

- GL okolie: vo Veľkom Folkmari pracujú cestári, minimálne obmedzenie

- GL okolie: semafor na moste cez Hnilec, medzi pumpou a kameňolomom.

- GL okolie: cestári medzi Margecanmi a Krompachmi a premávka riadená semaforom na niekoľkých miestach, rátajte so zdržaním

- SNV: V Spišskej Novej Vsi je v oboch smeroch uzatvorená komunikácia na Štefánikovom námestí vrátane križovatky pri hoteli Metropol. Mesto avizovalo aj zmenu dočasného dopravného značenia. Dôvodom je tretia etapa rekonštrukcie ulíc Duklianska a Štefánikovo námestie. Samospráva o tom informovala na svojej internetovej stránke. Dopravné obmedzenia by mali trvať približne mesiac.

- TV okolie: most cez rieku Ondava pri obci Sirník je pre havarijný stav uzatvorený pre všetky druhy dopravy aj pre chodcov. V smere z Veľkých Kapušian do Trebišova vedie obchádzka cez obec Oborín po ceste II/554 Oborín – Trhovište, následne po ceste I/19 z Trhovišťa do Sečoviec. V smere z Trebišova vedie obchádzková trasa po ceste I/79 do Kráľovského Chlmca alebo cestami druhej a tretej triedy.

- MI: obmedzenia na Stráňanskom moste cez rieku Laborec v Michalovciach.  Most je pre vozidlá s hmotnosťou nad 3,5 tony úplne neprejazdný, výnimkou sú autobusy.

- D1: medzi Budimírom a Lemešanmi práce na ceste, zúžené do jedného jazdného pruhu a znížená rýchlosť. 

- D1: do 4. augusta 2021 je uzatvorená jedná rúra na D1 vrátane tunela Bôrik, v smere do Prešova na trase Mengusovce – Poprad – Západ. Obchádzka je vedená po ceste I/18 cez mesto Svit vyznačená dopravnými značkami. Niekoľkominútové zdržanie.

- PO: Terchovská ulica je čiastočne uzavretá kvôli prácam do 13. augusta.

- PO: Počas rekonštrukcie chodníka je do 4. augusta čiastočne uzavretá Hviezdoslavova ulica v Prešove. Komunikácia je prejazdná, dočasne sú však zrušené parkovacie miesta. Obmedzenia sa týkajú aj Ulice Jána Bottu, na ktorej je do 19. augusta uzavretá časť chodníka.

- PO: medzi PO a Haniskou riadená premávka.

- PO: Ľubotice, smer Sekčov pracujú cestári, zúžená premávka a kolóna.

- PO okolie: na časť prepadnutej vozovky pozor medzi Obišovcami a Ruskými Pekľanmi, je tam aj znížená rýchlosť.

- PO okolie: medzi Kapušanmi a Ladou + Nemcovcami a Lipníkmi dopravu riadi semafor z dôvodu rekonštrukcie cesty, počítajte so zdržaním. Mali by tam byť umiestnené do konca novembra. 

- PO okolie: cestári aj so semaforom od Župčian na Malý Šariš, smer Prešov.

- PO okolie: rekonštrukčné práce na úseku cesty Demjata-Raslavice. Zdržíte sa na dvoch semaforoch.

- SP okolie: medzi obcami Kručov a Fijaš práce na ceste, dopravu riadi semafor.

- PP okolie: Práce na modernizácii cesty II. triedy Poprad – Starý Smokovec. Na tomto úseku preto platia dopravné obmedzenia v podobe čiastočnej uzávierky ciest.

- KK okolie: v obci Vlková riadená premávka semaforom kvôli prácam na ceste.

- LM okolie: Na vstupe do Liptovského Hrádku v smere od Liptovského Mikuláša prebiehajú práce na ceste, počítajte so zdržaním.

- R4: kvôli prácam v Maďarsku je uzavretá R4 od priemyselného parku, obchádzka vedie cez Kechnec

- POZOR: V súvislosti s realizáciou projektu výstavby úseku „C“ na diaľnici M30 medzi obcami Encs a Tornyosnémeti (približne 40 metrov od štátnej hranice na maďarskej strane) bude vybudovaná nová portálová konštrukcia. Dňa 30.7.2021 (piatok) stavebné práce v čase od 7:00 hod. do 18:00 hod. Doprava zo smeru Tornyosnémeti v smere do Košíc bude o 7:00 hod. odklonená z diaľnice na štátnu cestu 3 vedúcu k hraničnému priechodu. Dňa 2.8.2021 (pondelok) v čase od 7:00 hod. do 18:00 hod. bude v uvedenom úseku prebiehať osádzanie portálovej konštrukcie a inštalácia premenlivého dopravného značenia.

 

Radary:

- KE: na vjazde do Barce od Šebastoviec

- KE okolie: na vjazde do K. Olšian smer KE

 

Hliadky:

-

 

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE okolie: rekonštrukcia mosta cez potok Úhorná pred obcou Smolník, sledujte značenie.

- PO: Na Škultétyho ulici platí zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Dôvodom je nepriaznivý technický stav frekventovaného mosta nad železničnou traťou. Nákladná doprava je  odklonená po obchádzkovej trase cez Masarykovu alebo cez Kuzmányho ulicu. (Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou.)

- PO: pri výjazde z Partizánskej na Masarykovu ulicu v Prešove opätovne platí dočasný zákaz odbočenia vľavo.

- PO: V Prešove komplexná rekonštrukcia Jarkovej ulice.

- PO: Na viacerých komunikáciách na Sídlisku III budú v najbližších mesiacoch prebiehať výkopové práce, ktoré si vyžiadajú čiastočné uzávierky ulíc až do 15.11.2021.

- KK: Otvorený dočasný most cez rieku Poprad. Autá v smere od Popradu sú smerované cez pôvodný most, v smere od Spišskej Belej slúži provizórny most. Nový vjazd na parkovisko ku Lidlu je zo Slavkovskej ulice

- SNV: POZOR! V Spišskej Novej Vsi na ul. Starosaskej sa prepadol chodníkový most pre chodcov a cyklistov. Došlo tam k úprave dopravnej situácie na moste v smere od sídliska Mier. Na vozovke mesto pristúpilo k vyhradeniu jedného jazdného pruhu pre chodcov. Sledujte značenie a obchádzkovú trasu.

- SNV: rekonštrukcia na Duklianskej a na Štefánikovom námestí (apríl - jún 2021), začiatok 6. apríla. Postup prác rozložený na 3 etapy.  1) Križovatka pri hoteli Metropol (žel. priecestie pri sídlisku Západ – pravý jazdný pruh). 2) Križovatka pri hoteli Metropol (žel. priecestie pri sídlisku Západ – ľavý jazdný pruh). 3) Križovatka pri hoteli Metropol (veľká križovatka s Elektrárenskou ulicou- Štefánikovo námestie).