Dopravný servis 22.07. - 08:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.


VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

- KE: za Valalikmi smer Košice prevrátené auto

 

Aktuálne zdržanie:

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: sídl. Ťahanovce, hlavný ťah od obratiska autobusov smer mesto, rozkopávka, opatrne. 

- KE: Mlynský náhon smer Jumbo a opačne tiež, blokovaný pravý pruh, práce na ceste

- KE: Furča pri pošte smer centrum práce na ceste v pravom jazdnom pruhu

- KE: Šaca - Malá Ida, vyfrezované úseky, znížená rýchlosť na 30 km/h. 

- KE: Klimkovičova, blokovaný pruh, práce na ceste

- KE: práce v Myslave v smere na Nižný Klátov.

- KE: na sídlisku KVP prebieha rekonštrukcia ulice Jána Pavla II vrátane obratiska autobusov na jej konci. Od Lidlu po Klimkovičovu je cesta zjednosmernená, sledujte dočasné dopravné značenie.

- KE: rekonštrukčné práce na oprave mosta pri križovatke Herlianska a Trieda arm. gen. Ludvíka Svobodu pri OC Laborec. Obmedzenia potrvajú približne do konca októbra 2021 a sú vyznačené dopravným značením. 

- KE: dopravné obmedzenia na Hlinkovej ulici pre rekonštrukciu mosta cez rieku Hornád - sledujte značenie, nejazdiť po pamäti. Rekonštrukcia by mala trvať do jesene.

- KE okolie: vo Veľkej Ide práce a obchádzka cez Buzicu pre nákladnú dopravu, pre osobnú cez okolité ulice.

- KE okolie: Košické Oľšany, smer Ďurďošík, zúžená premávka.

- KE okolie: medzi Jasovom a Moldavou nad Bodvou práce na ceste. Riadi to semafor.

- KE okolie: prebieha oprava vozovky v úseku Milhosť - Košice-odb. Valaliky. Striedavá obojsmerná premávka v jednom jazdnom pruhu.

- GL okolie: vo Veľkom Folkmari pracujú cestári, minimálne obmedzenie

- GL okolie: semafor na moste cez Hnilec, medzi pumpou a kameňolomom.

- GL okolie: cestári medzi Margecanmi a Krompachmi a premávka riadená semaforom na niekoľkých miestach, rátajte so zdržaním

- SNV: V Spišskej Novej Vsi je v oboch smeroch uzatvorená komunikácia na Štefánikovom námestí vrátane križovatky pri hoteli Metropol. Mesto avizovalo aj zmenu dočasného dopravného značenia. Dôvodom je tretia etapa rekonštrukcie ulíc Duklianska a Štefánikovo námestie. Samospráva o tom informovala na svojej internetovej stránke. Dopravné obmedzenia by mali trvať približne mesiac.

- TV okolie: most cez rieku Ondava pri obci Sirník je pre havarijný stav uzatvorený pre všetky druhy dopravy aj pre chodcov. V smere z Veľkých Kapušian do Trebišova vedie obchádzka cez obec Oborín po ceste II/554 Oborín – Trhovište, následne po ceste I/19 z Trhovišťa do Sečoviec. V smere z Trebišova vedie obchádzková trasa po ceste I/79 do Kráľovského Chlmca alebo cestami druhej a tretej triedy.

- MI: obmedzenia na Stráňanskom moste cez rieku Laborec v Michalovciach.  Most je pre vozidlá s hmotnosťou nad 3,5 tony úplne neprejazdný, výnimkou sú autobusy.

- MI: na vjazde do Michaloviec smerom z Košíc obojsmerne práce na ceste.

- D1: na diaľnici D1 sú v úseku Lemešany – Budimír, za Slovnaft-kou, dopravné obmedzenia. Dôvodom je oprava vozovky.

- PO: medzi PO a Haniskou riadená premávka.

- PO: Ľubotice, smer Sekčov pracujú cestári, zúžená premávka a kolóna.

- PO okolie: na časť prepadnutej vozovky pozor medzi Obišovcami a Ruskými Pekľanmi, je tam aj znížená rýchlosť.

- PO okolie: medzi Kapušanmi a Ladou + Nemcovcami a Lipníkmi dopravu riadi semafor z dôvodu rekonštrukcie cesty, počítajte so zdržaním. Mali by tam byť umiestnené do konca novembra. 

- PO okolie: cestári aj so semaforom od Župčian na Malý Šariš, smer Prešov.

- PO okolie: rekonštrukčné práce na úseku cesty Demjata-Raslavice. Zdržíte sa na dvoch semaforoch.

- SP okolie: medzi obcami Kručov a Fijaš práce na ceste, dopravu riadi semafor.

- PP okolie: Práce na modernizácii cesty II. triedy Poprad – Starý Smokovec. Na tomto úseku preto platia dopravné obmedzenia v podobe čiastočnej uzávierky ciest.

- KK okolie: v obci Vlková riadená premávka semaforom kvôli prácam na ceste.

 

Radary:

- KE: pri Poľove smer US Steel

 

Hliadky:

- KE: Šebastovce smer Košice

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE okolie: rekonštrukcia mosta cez potok Úhorná pred obcou Smolník, sledujte značenie.

- PO: Na Škultétyho ulici platí zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Dôvodom je nepriaznivý technický stav frekventovaného mosta nad železničnou traťou. Nákladná doprava je  odklonená po obchádzkovej trase cez Masarykovu alebo cez Kuzmányho ulicu. (Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou.)

- PO: pri výjazde z Partizánskej na Masarykovu ulicu v Prešove opätovne platí dočasný zákaz odbočenia vľavo.

- PO: V Prešove komplexná rekonštrukcia Jarkovej ulice.

- PO: Na viacerých komunikáciách na Sídlisku III budú v najbližších mesiacoch prebiehať výkopové práce, ktoré si vyžiadajú čiastočné uzávierky ulíc až do 15.11.2021.

- KK: Otvorený dočasný most cez rieku Poprad. Autá v smere od Popradu sú smerované cez pôvodný most, v smere od Spišskej Belej slúži provizórny most. Nový vjazd na parkovisko ku Lidlu je zo Slavkovskej ulice

- SNV: POZOR! V Spišskej Novej Vsi na ul. Starosaskej sa prepadol chodníkový most pre chodcov a cyklistov. Došlo tam k úprave dopravnej situácie na moste v smere od sídliska Mier. Na vozovke mesto pristúpilo k vyhradeniu jedného jazdného pruhu pre chodcov. Sledujte značenie a obchádzkovú trasu.

- SNV: rekonštrukcia na Duklianskej a na Štefánikovom námestí (apríl - jún 2021), začiatok 6. apríla. Postup prác rozložený na 3 etapy.  1) Križovatka pri hoteli Metropol (žel. priecestie pri sídlisku Západ – pravý jazdný pruh). 2) Križovatka pri hoteli Metropol (žel. priecestie pri sídlisku Západ – ľavý jazdný pruh). 3) Križovatka pri hoteli Metropol (veľká križovatka s Elektrárenskou ulicou- Štefánikovo námestie).