Dopravný servis 08.04. - 09:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.


VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

- HP Donovaly aktuálne neprejazdný kvôli hustému sneženiu pre nákladné autá nad 10 metrov

 

DOPRAVNÉ NEHODY:


Aktuálne zdržanie:

-


Aktuálne obmedzenia:

- KE: začali sa rekonštrukčné práce na oprave mosta pri križovatke Sečovská cesta a Trieda arm. gen. Ludvíka Svobodu pri OC Laborec. Obmedzenia potrvajú približne do konca októbra 2021 a sú vyznačené dopravným značením. 

- KE: dopravné obmedzenia na Hlinkovej ulici pre rekonštrukciu mosta Pri Hati, z Vodárenskej na Hlinkovu smer Furča iba jeden odbočovací pruh. Na Hlinkovej medzi mostom a križovatkou s Vodárenskou obmedzené pruhy obojsmerne. Rekonštrukcia mostov by mala trvať do jesene.

- KE: Vodárenská označené výtlky a rozkopávka.

- KE: z Krásnej na Hutku cestári a znížená rýchlosť na 30 km/h. Dodržiavajte to, je tam aj menší slalom!

- KE: Džungľa v smere od Tesca k leteckej škole za semaforom rozkopávka cesty, opatrne

- KE okolie: rekonštrukcia mosta cez potok Úhorná pred obcou Smolník, sledujte značenie.

- KE okolie: od utorka (6.4.2021) bude prebiehať oprava vozovky v úseku Milhosť - Košice-odb. Valaliky. Striedavá obojsmerná premávka v jednom jazdnom pruhu.

- GL okolie: vo Veľkom Folkmari riadi premávku semafor, vo veľkej zákrute v smere na Kojšov

- GL okolie: v Jaklovciach na moste semafor riadi premávku, smer Margecany.

- GL okolie: cestári medzi Margecanmi a Krompachmi a premávka riadená semaforom.

- MI: veľký kruhový objazd čistia krajnice.

- PO okolie: na časť prepadnutej vozovky pozor medzi Obišovcami a Ruskými Pekľanmi, je tam aj znížená rýchlosť.

- PO: Solivarská pred mostom cestári a riadená premávka, smer kruhový objazd.

- PO: Na viacerých komunikáciách na Sídlisku III budú v najbližších mesiacoch prebiehať výkopové práce, ktoré si vyžiadajú čiastočné uzávierky ulíc až do 15.11.2021.

- PO: Šarišská uzavretá, smer Jarkova.

- PO okolie: medzi Ladou a Lipníkmi dopravu riadi semafor z dôvodu rekonštrukcie cesty, počítajte so zdržaním. Mali by tam byť umiestnené do konca novembra. Semafor aj v úseku Podlipníky, Petič, Lipníky a Nemcovce.

- PO okolie: Haniska za železničným priecestím smer Kendice dopravu riadi semafor kvôli frézovaniu cesty

- SK okolie: množstvo výtlkov zo Šarišského Štiavnika na Svidník a je to v lesnom úseku!

- SNV: od pondelka (12.4.2021) sa začne rekonštrukcia Duklianskej ulice. V prvej etape pôjde o úsek od hranice križovatky pri hoteli Metropol po železničné priecestie pri sídlisku Západ, cesta bude zjednosmernená, cez víkend položia značky.

 

Radary:

- KE: pri penzióne Alejová v smere na Železníky

 

Hliadky:

-

 

Dlhodobé obmedzenia:

- PO: Na Škultétyho ulici platí zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Dôvodom je nepriaznivý technický stav frekventovaného mosta nad železničnou traťou. Nákladná doprava je  odklonená po obchádzkovej trase cez Masarykovu alebo cez Kuzmányho ulicu. (Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou.)

- PO: pri výjazde z Partizánskej na Masarykovu ulicu v Prešove opätovne platí dočasný zákaz odbočenia vľavo.

- PO: V Prešove komplexná rekonštrukcia Jarkovej ulice.

- KK: Otvorený dočasný most cez rieku Poprad. Autá v smere od Popradu sú smerované cez pôvodný most, v smere od Spišskej Belej slúži provizórny most. Nový vjazd na parkovisko ku Lidlu je zo Slavkovskej ulice

- SNV: POZOR! V Spišskej Novej Vsi na ul. Starosaskej sa prepadol chodníkový most pre chodcov a cyklistov. Došlo tam k úprave dopravnej situácie na moste v smere od sídliska Mier. Na vozovke mesto pristúpilo k vyhradeniu jedného jazdného pruhu pre chodcov. Sledujte značenie a obchádzkovú trasu.

- SNV: rekonštrukcia na Duklianskej a Štefánikovom námestí (apríl - jún 2021), začiatok 6. Apríla. Postup prác rozložený na 3 etapy.  1) Križovatka pri hoteli Metropol (žel. priecestie pri sídlisku Západ – pravý jazdný pruh). 2) Križovatka pri hoteli Metropol (žel. priecestie pri sídlisku Západ – ľavý jazdný pruh). 3) Križovatka pri hoteli Metropol (veľká križovatka s Elektrárenskou ulicou- Štefánikovo námestie)