Arcade Fire zverejnili video k piesni Chemistry

Infomix

Chemistry pochádza z albumu Everything Now, ktorý vydali ešte vlani.

Kanadská indierocková kapela Arcade Fire zverejnila videoklip k piesni Chemistry. Dej novinky sa začína na svadobnej oslave, kde majú všetci na hlavách masky zvierat. Problém nastane, keď sa čašník zamiluje do nevesty, čo sa nepáči jej manželovi. Nasleduje niekoľko potýčok, pričom v závere sa mladému nápadníkovi podarí ujsť s nevestou a zbaviť sa jej manžela. O réžiu sa postaral Ray Tintori, o animácie zas Starburns Industries.

Chemistry pochádza z albumu Everything Now, ktorý formácia vydala 28. júla 2017. Nahrávka obsahuje aj single Creature Comfort, Signs of Life, Electric Blue, Put Your Money on Me a Everything Now.

Arcade Fire vznikli v roku 2001 v Montreale. V septembri 2004 vydali debutový album Funeral, ktorý zaznamenal veľmi pozitívny ohlas kritiky. Po ňom nasledovala štúdiovka Neon Bible (2007), s ktorou dobyli kanadský albumový rebríček a v americkom Billboarde 200 a UK Charte sa dostali na dvojku. S treťou štúdiovkou The Suburbs (2010) obsadili prvú priečku vo všetkých troch spomínaných hitparádach a na 53. ročníku udeľovania hudobných cien Grammy bodovali v najprestížnejšej kategórii Album roka. Nasledujúce dva albumy Reflektor (2013) a spomínaný Everything Now (2017) taktiež dobyli tri menované rebríčky.

 

Zdroj: SITA