Pieseň vznikla v rámci „songwriting session“ s Rony Janečkom a Jendom Vávrom.
Spevák, skladateľ a gitarista Adam Ďurica prichádza s novou skladbou Iskrí. Hudbu zložili Adam Ďurica s Ronym Janečkom, text napísali Adam Ďurica a Jan Vávra.
„Pieseň vznikla v rámci „songwriting session“ s Rony Janečkom a Jendom Vávrom. Ja som otvorený novým spoluprácam a novým ľuďom, rád sa spájam s niekým, kto dodáva mojej hudbe stále nový rozmer, aby sme neskĺzavali do starých šablón. A aby sme mali nové zážitky. Všetko to vzniklo na afterparty cien Anděl 2025. Tam sme sa dohodli, že sa stretneme a skúsime spolu niečo nahrať. Slovo dalo slovo a kŕatko na to sme sa stretli v štúdiu, kde v priebehu 2 dní vznikli hneď 2 nové songy. A práca na songu Iskrí nás strašne bavila,“ hovorí na margo spolupráce Adam Ďurica.
„No my sme sa s Adamom nikdy nestretli, ale vedeli sme o sebe dlho, ale na Anděloch v Prahe, kde sme si povedali, že spolu urobíme session. Musím povedať, že sme si sadli od prvého momentu. Veľmi ma prekvapilo ako mega dobre hrá Adam na gitare. O to viac nás to bavilo, išlo to veľmi rýchlo. V jednom momente Adam povedal, že to iskrí a nám bolo hneď jasné, že to bude pesnička. Pritom to povedal len tak medzi rečou. A my, že to je pekné slovenské slovo,“ priblížil proces tvorby Rony Janeček.
Zdroj: Tomáš Karpel
