Adam Ben Ezra vystúpi V Bratislave

Infomix

Predstaví sa v Ateliéri Babylon 15. septembra v rámci World Music Festivalu.

Špičkový kontrabasista so záľubou v eklektickom súčasnom džeze sa preslávil kontrabasovým sólom vo videu Can't Stop Running, ktoré nahral vo svojej obývačke. Video talentovaného hudobníka z Tel Avivu odvtedy videlo viac ako trištvrte milióna ľudí po celom svete. Hudobní kritici sa zhodujú, že ide o talentovaného kontrabasistu, ktorého virtuozitu umocňuje schopnosť originálne namiešať hudobnú paletu rôznych zvukov a nálad. „Adam dokáže udrieť na skutočnú džezovú nôtu, čo my oddaní džezoví fanúšikovia milujeme,“ uviedol o ňom hudobník a kritik Dick Metcalf vo svojej recenzii pre Improvisation Nation Magazine.

Na bratislavskom koncerte sa 35-ročný Izraelčan predstaví ako multiinštrumentalista s využitím viacerých hudobných nástrojov, okrem kontrabasu aj klavíra, klarinetu a miešaním hudobných štýlov, kde nebude chýbať flamencové sólo na kontrabase, či elektronika využitá v prerábke známej židovskej piesne.

Adam Ben Ezra sa venuje hudbe už od útleho detstva. Svoju kariéru odštartoval ako muzikant v jazzových kluboch a kaviarňach, kde hrával aj s miestnymi hudobníkmi a skupinami. V roku 2008 zverejnil na svoje prvé úspešné internetové video s cover verziou skladby Billie Jean z repertoáru Michaela Jacksona. Na jeho koncertoch je však možné počuť aj unikátne verzie piesní od The Beatles, Davida Bowieho či skupiny Nirvana.

V roku 2013 vydal prvé EP s názvom Adam Ben Ezra a začal častejšie koncertovať aj mimo Izraela, predovšetkým v Európe. O rok neskôr sa pridal k sprievodnej kapele populárnej izraelskej speváčky Noa, s ktorou vystupuje prakticky dodnes. V roku 2015 vyšiel jeho prvý album Can't Stop Running, na ktorom sa podieľali aj gitarista Adam Ben Amitai a bubeník Gilad Dobrecky. O dva roky neskôr vydal album Pin Drop (2017), ktorý nahral v známych lichtenštajnských štúdiách Little Big Beat Studios, za prítomnosti publika. „Bola to jedna z najjedinečnejších a najkreatívnejších skúseností, aké som kedy zažil. Nahrávať album za prítomnosti živého publika je veľkou výzvou, ktorá vyžaduje množstvo koncentrácie, keďže skladby sú nahrávané na jedenkrát a bez možnosti opraviť sa,“ uviedol pre médiá Ezra.

 

Zdroj: TASR