Dopravný servis 21.01. - 10:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.


VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

SHMÚ vydal výstrahy pred poľadovicou na celom území SR a pred silným vetrom a tvorbou snehových jazykov i závejov najmä v PSK, na horách a na Liptove.

Slovenská správa ciest informuje:

Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem úseku Liptovský Mikuláš-tunel Bôrik, kde sa na vozovke nachádza miestami kašovitý sneh do hr. 3 cm.

V úsekoch ciest II/526 hr. okr.DT/PT-Kokava n.Rim., II/533 Gemerská Poloma - sedlo Súľová, II/587 Henckovce - Petrovo je na vozovke miestami zľadovatený sneh do hr. 2 cm.

V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska sa na vozovkách miestami nachádza vrstva čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu v hr. 1 - 5 cm,

Povrch vozoviek horských prechodov (HP) na území Slovenska je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu do 3 cm, okrem HP Donovaly, kde je vrstva snehu do 4-5 cm a HP Donovaly je uzavretý pre nákladnú dopravu dĺžky nad 10 m!

HP Soroška, Branisko majú povrch vozoviek suchý až mokrý.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:

  • Pozor na vrstvu zľadovateného snehu hr. 1-3 cm na úsekoch ciest II/533 Gemerská Poloma - Súľová, II/542 Spišská Belá - Spišská Stará Ves, II/543 Hniezdne - Lysá nad Dunajcom, II/587 Henckovce - odb. Petrovo a na cestách III. tried v obvodoch Spišská Stará Ves, Haligovce, Pusté Pole, Malý Lipník a Rožňava!
  • HP Príslop (I/78) je v zimnej sezóne uzavretý pre vozidlá nad 12 m!
  • Cesty II/ 576 Banské - Herľany (HP Herlianske sedlo) a II/549 Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie sú v zimnom období neudržiavané a uzavreté pre všetku dopravu!

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

- SB okolie: zo Šarišských Michalian do Sabinova auto v priekope.

- LM: z hlavnej cesty na Okoličné, kamión s autom a zrdžanie.

- LM: Rachmaninovo námestie a zdržanie.

 

Aktuálne zdržanie:

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: oprava trolejového vedenia na ul. Jána Pavla II (KVP)

- KE: od Alvinczyho smerom k Čižíku, v pravom pruhu práce na ceste.

- KE okole: pred Zlatou Idkou smerom od Hýľova je znížená rýchlosť

- PO: uzavretý most na ulici Pod Hrádkom, v mestskej časti Solivar z dôvodu zlého technického stavu. V rámci presmerovania dopravy je časť Ondavskej ulice dočasne obojsmerná.

 

Radary:

- KE: Gemerská pri škole, smer Rastislavova.

 

Hliadky:

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE okolie: rekonštrukcia mosta cez potok Úhorná pred obcou Smolník, sledujte značenie.

- GL okolie: na ceste z Jakloviec do Margecian, práce, premávku riadi semafor.

- GL okolie: semafor na moste cez Hnilec v Jaklovciach, medzi pumpou a kameňolomom

- PO: Na Škultétyho ulici platí zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Dôvodom je nepriaznivý technický stav frekventovaného mosta nad železničnou traťou. Nákladná doprava je  odklonená po obchádzkovej trase cez Masarykovu alebo cez Kuzmányho ulicu. (Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou.)

- PO: pri výjazde z Partizánskej na Masarykovu ulicu v Prešove opätovne platí dočasný zákaz odbočenia vľavo.

- PO: V Prešove komplexná rekonštrukcia Jarkovej ulice.

- PO okolie: rekonštrukčné práce na úseku cesty Demjata-Raslavice. Semafor riadi premávku.

- LE: uzavretá východná časť Námestia Majstra Pavla. Dôvodom sú práce súvisiace s druhou etapou obnovy námestia. Uzávera potrvá do konca novembra.

- TV okolie: most cez rieku Ondava pri obci Sirník je pre havarijný stav uzatvorený pre všetky druhy dopravy aj pre chodcov. V smere z Veľkých Kapušian do Trebišova vedie obchádzka cez obec Oborín po ceste II/554 Oborín – Trhovište, následne po ceste I/19 z Trhovišťa do Sečoviec. V smere z Trebišova vedie obchádzková trasa po ceste I/79 do Kráľovského Chlmca alebo cestami druhej a tretej triedy.

- MI: obmedzenia na Stráňanskom moste cez rieku Laborec v Michalovciach. Most je pre vozidlá s hmotnosťou nad 3,5 tony úplne neprejazdný, výnimkou sú autobusy.

- SV: práce na moste pod Starinou, v smere od Stakčína, riadi to semafor  

- KK: Otvorený dočasný most cez rieku Poprad. Autá v smere od Popradu sú smerované cez pôvodný most, v smere od Spišskej Belej slúži provizórny most. Nový vjazd na parkovisko ku Lidlu je zo Slavkovskej ulice

- SNV: POZOR! V Spišskej Novej Vsi na ul. Starosaskej sa prepadol chodníkový most pre chodcov a cyklistov. Došlo tam k úprave dopravnej situácie na moste v smere od sídliska Mier. Na vozovke mesto pristúpilo k vyhradeniu jedného jazdného pruhu pre chodcov. Sledujte značenie a obchádzkovú trasu.