Dopravný servis 23.05. - 15:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

- KORONAVÍRUS: Preventívne kontroly sú aktuálne na všetkých hraničných priechodoch na Slovensku. Je potrebné rátať s možným zdržaním na vstupe/výstupe ako pri osobnej, tak aj pri nákladnej doprave. 

- Polícia pripomína v súvislosti s uvoľňovaním opatrení týkajúcich sa 24-hodinového pobytu v zahraničí slovenským občanom dôležitosť preverenia situácie na hraniciach iných krajín. Výnimka udelená zo slovenskej strany sa vzťahuje na Maďarsko, Poľsko, Česko, Rakúsko, Chorvátsko, Slovinsko, Švajčiarsko a Nemecko.

- POZOR zmena v doprave: Znižuje sa maximálna povolená rýchlosť zo 130 km/h na 90 km/h mimo obce a z 90 km/h na 50 km/h v obci, pokiaľ nie je dopravnou značkou určená iná rýchlosť. Dávajte si pozor na rýchlosť aj v úsekoch Košice - Šaca a Košice Budimír obojsmerne. Viac v reportáži TV KOŠICE.SK

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

 

Aktuálne obmedzenia: 

- KE: obmedzený ľavy pruh na zjazde z mosta VSS smer Opátske

- KE: na Bajzovej pri autobusovej stanici stavebné práce, znížená rýchlosť a jazdí sa v protismere.

- KE: uzavretá Grešáková ulica do 6. júla 2020. Prebieha rekonštrukcia horúco-vodného potrubia, obchádzková trasa vedie po okolitých uliciach - Mojmírova, Timonova, Štúrova a bude vyznačená prenosným dopravným značením.

- KE: Trieda KVP, práce pod mostom, 30 km/h. Práce aj pri Slovnaftke a pozor na chodcov!

- D1: na zjazde od KE smer Budimír sa asfaltuje, aktuálne už bez zdržania 

- D1: pred Zeleným dvorom v smere od  Prešova vyfrézovaná cesta, premávka zúžená do jedného pruhu, znížená rýchlosť.

- PO: pri výjazde z Partizánskej na Masarykovu ulicu v Prešove opätovne platí dočasný zákaz odbočenia vľavo.

- PO: V Prešove sa začala komplexná rekonštrukcia Jarkovej ulice. Stavba sa bude realizovať v troch pracovných úsekoch. I. pracovný úsek bude mať dve fázy. V prvej z nich sa bude realizovať západná strana Jarkovej ulice, a to od križovatky s ulicou Weberovou až po vjazd k Penziónu Hradby (725 m). V druhej fáze sa bude realizovať východná strana v tom istom úseku. V II. pracovnom úseku príde na rad časť od vjazdu k Penziónu Hradby až po križovatku s  ulicou Hlavná (55 m). Časť Jarkovej ulice od križovatky s Weberovou ulicou po Hotel Beliér (112 m) bude zrekonštruovaná ako posledná, v rámci III. pracovného úseku taktiež v dvoch fázach, až po tom, čo budú ukončené obmedzenia dopravy týkajúce sa výstavby OC Forum. Úplná uzávierka bude trvať približne 6 týždňov. Počas samotnej rekonštrukcie budú parkovacie miesta po celej dĺžke Jarkovej ulice zrušené.

- PO: rekonštrukcia Vranovskej ulice, rátajte s obmedzeniami. Od obce Lipníky sa zvyknú tvoriť kolóny smer PO, pre obmedzenia a práce na ceste (Vranovská). Kolóny aktuálne od Kapušian do PO.

- PO na križovatke Štefánikova – Grešova – Masarykova – Hlavná dôjde do 27.05.2020 (streda) k demontáži pôvodnej cestnej dopravnej signalizácie a k ďalších prácam, preto bude táto križovatka riadená semaforom, opatrne, pozor na obmedzenia. 

- PO: Budovateľská ulica č. 50 (z dôvodu uloženia krytu v mieste dvoch výkopov). Premávka je na mieste uzávierky presmerovaná do jedného jazdného pruhu. 

- PO okolie: medzi obcou Lipníky (okres Prešov) a Hanušovcami nad Topľou (okres Vranov nad Topľou) stavebné práce na rekonštrukcii tejto cesty, na tomto úseku až štyri svetelné signalizácie a riadená premávka. Práce aj na moste medzi Podlipníkmi a Hanušovcami n/T.

- PO - BJ: cesta PO-BJ rekonštrukčné práce na ceste, na mostoch, riadená premávka semaforom, rátajte so zdržaním 

- SNV okolie: medzi Spišskými Vlachmi a Kolinovcami výkopové práce a riadená premávka.

- D1: POZOR! V tuneli Branisko do nedele 24.mája do 22:00 mimoriadna uzávierka. Obchádzková trasa bude obojsmerne po ceste I/18  od diaľničnej križovatky Behárovce pri križovatku Široké. 

 

Radary:

- KE: Jazero smer Krásna jazdí čierny Golf

- KE: Sečovská smer mesto

- KK okolie: Ľubica smer Vrbov

 

Hliadky:

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: práce na KVP pod Slovnaft-kou v ľavých pruhoch a znížená rýchlosť.

- KE: Čermeľská cesta - rekonštrukcia mosta v smere na Bankov: čiastočná uzávierka na tejto ceste II/547 až do 3.8.2020. Zmena organizácie dopravy, od KE smer Margecany a SNV prejazdné cez odstavnú plochu vpravo, smer Bankov sa riaďte podľa prenosnej svetelnej signalizácie. Vo všeobecnosti zvýšte opatrnosť v tomto úseku.

- KE okolie: na Folkmárskom kopci pri Gregorovom prameni riadená premávka.

- TV okolie: zo Sečoviec na Zbehňov obmedzenie kvôli stavebným prácam. 

PO: Na Škultétyho ulici platí zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Dôvodom je nepriaznivý technický stav frekventovaného mosta nad železničnou traťou. Nákladná doprava je  odklonená po obchádzkovej trase cez Masarykovu alebo cez Kuzmányho ulicu. (Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou.)

- PO okolie: Uzávierka cesty medzi obcami Bajerov a Klenov v okrese Prešov potrvá do konca mája. Obchádzka je označená prenosným dopravným značením a je vedená po ceste tretej triedy Bzenov – Janov - Radatice - Ľubovec – Suchá Dolina – Miklušovce a Klenov. Úplná uzávierka potrvá do 31. mája 2020.

- PO:  do ukončenia uzávierky (30.06.2020) došlo k dočasnému zákazu odbočenia z Partizánskej ulice vľavo na Masarykovu ulicu.

- PO: uzavreté sú časti prešovských ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova a Biskupa Gojdiča. Dôvodom je kompletná rekonštrukcia ciest a chodníkov v okolí budúceho OC Forum. Uzávierka potrvá do 30. júna 2020. Štefánikova ulica je uzavretá od križovatky s ulicami Grešova - Masarykova - Hlavná po križovatku s Hviezdoslavou ulicou (vrátane). Hviezdoslavova ulica od križovatky so Štefánikovou ulicou (vrátane) po začiatok Okružnej ulice pri zastávke MHD a Ulica Biskupa Gojdiča bude uzavretá v úseku od Hlavnej ulice po Jarkovú ulicu. Ulice Okružná, Janka Borodáča a neuzavreté úseky ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova budú dočasne zaslepené. Zároveň bude jednosmerný úsek Hviezdoslavovej ulice dočasne obojsmerný.

- SB: zo Sabinova práce na moste, smer Ražňany.

- VT okolie: práce medzi VT a Čaklovom, riadená premávka semaforom a zdržanie 

- LE: stavebné práce na stavbe Námestí Majstra Pavla v Levoči - II. etapa, časť B. Obchádzková trasa je vedená po Ulici Gustáva Hermanna a Mäsiarskej ulici. Cesta medzi Mestským úradom v Levoči a Bazilikou sv. Jakuba je uzavretá pre motorové vozidlá okrem vozidiel stavby, dopravnej obsluhy a MHD. Uzávierka bude trvať do konca mája 2020.

- LE:  zosuv svahu na ceste Levoča – Závada. Je to vyznačené, opatrne, lebo zosuv svahu poškodil časť cestného telesa cesty III. triedy.

- KK:  Otvorený dočasný most cez rieku Poprad. Autá v smere od Popradu sú smerované cez pôvodný most, v smere od Spišskej Belej slúži provizórny most. Nový vjazd na parkovisko ku Lidlu je zo Slavkovskej ulice.