Dopravný servis 20.01. - 12:20

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

SHMÚ: vydaná je výstraha 1. stupňa pred poľadovicou pre všetky okresy východného Slovenska

Slovenská správa ciest informuje:

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý, miestami suchý.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, Miestami zľadovatený sneh hr. 1-2 sa nachádza na cestách II/549 Úhornianske Sedlo - Krásnohorské Podhradie, II/558 Stakčín - Ulič a na cestách III. triedy v obvode Stakčín.

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem HP Herlianske Sedlo, Pezinská Baba, Príslop kde sa na vozovke nachádza miestami kašovitý až utlačený sneh hr. 2 cm. Čerstvý sneh hr. 1 cm sa nachádza na HP Huty a poľadovica na HP Zbojská.

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

- KE: začiatok Vyšné Opátskeho pri areáli Dávid, smer centrum.

 

Aktuálne obmedzenia: 

- KE: v Krásnej cestári, smer Jazero.

- KE: z Pereša na Šacu obmedzenie v pravom pruhu.

- KE: v najbližších dňoch rátajte s rekonštrukciou Čermeľskej cesty.

- KE: Ondavská smer Trieda SNP, cestársky stĺpik na úrovni zastávky, opatrne!

- KE: na úrovni Hyper Tesca smer Mier cestárske stĺpiky v pravom pruhu, na druhej strane smer Furča veľký výtlk. 

- KE okolie: pred Drienovcom smerom od KE, výkopové práce.

- KK: Od dnes (20. januára) platí Obchádzková trasa pre kamiónovú dopravu cez Vysoké Tatry pre havarijný stav mosta na ceste I/66 v Kežmarku. Nákladná a tranzitná doprava nad 18 ton je vedená po obchádzkových trasách zo smeru od Starej Ľubovne a okolia bude odklonená v smere na Prešov cez Sabinov. Obchádzková trasa pre smer od Popradu a z Kežmarku a okolia bude vedená po cestách I. a II. triedy, a to na trase Kežmarok – Spišská Belá – Tatranská Kotlina – Tatranská Lomnica – Starý Smokovec – Poprad. 

Radary:

- KE: Alejová pri športovom areáli, smer Železníky.

- SB okolie: v Červenici tmavý Passat.

 

Hliadky:

 

Dlhodobé obmedzenia:

- RV: Cesta medzi Krásnohorským Podhradím a Úhornou bude počas zimy uzavretá. Pravidelná uzávera potrvá až do konca marca 2020.

- PO okolie: Uzávierka cesty medzi obcami Bajerov a Klenov v okrese Prešov potrvá do konca mája. Obchádzka je označená prenosným dopravným značením a je vedená po ceste tretej triedy Bzenov – Janov - Radatice - Ľubovec – Suchá Dolina – Miklušovce a Klenov. Úplná uzávierka potrvá do 31. mája 2020.

- PO: Stavebné práce na výjazde aj vjazde do/z Prešova na D1 do KE, zúžené pruhy, znížená rýchlosť.

- LE: stavebné práce na stavbe Námestí Majstra Pavla v Levoči - II. etapa, časť B. Obchádzková trasa je vedená po Ulici Gustáva Hermanna a Mäsiarskej ulici. Cesta medzi Mestským úradom v Levoči a Bazilikou sv. Jakuba je uzavretá pre motorové vozidlá okrem vozidiel stavby, dopravnej obsluhy a MHD. Uzávierka bude trvať do konca mája 2020.