Košický profesor získal významné ocenenie
26. 11. 2016
Štefan Vilček si prevzal prestížnu cenu za Celoživotné zásluhy v oblasti vedy a techniky.

Profesor, ktorému cenu odovzdal Minister školstva Peter Plavčan, významne prispel k rozvoju molekulovej diagnostiky a epizootológie vírusových nákaz zvierat. Jeden z výskumov spolu so svojim tímom zameral na detekciu pestivírusov, ktoré infikujú hospodárske a voľne žijúce zvieratá.

Profesor Vilček pôsobí na košickej Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie, na katedre epizootológie a parazitológie. Výskumu sa venuje aj naďalej. Podľa neho existuje viacero ochorení, ktoré sa z ošípaných môžu preniesť aj na človeka, či už konzumáciou mäsa alebo priamym kontaktom. Momentálne je nebezpečný napríklad vírus hepatitídy E.
 

DJ'S PARTY v Rádiu Košice.

Najväčšia párty týždňa vás čaká v Rádiu Košice.

Každý piatok po 22.00 pre vás naživo mixujeme tie najlepšie tanečné hity súčasnosti, ktoré vás správne naladia na blížiaci sa víkend. Stačí naladiť...
POTULKY MESTOM
To, čo o Košiciach viete, alebo ešte ani netušíte, Vám pútavou formou porozpráva každý piatok a sobotu o 10.30 Milan Kolcun.

Túlať sa môžete v jeho potulkách za každého počasia, a zaujímavou formou zistiť o vašom meste aj to, čo ste ani netušili...
FOTOGALÉRIA
Rádio Košice pre svojich poslucháčov pripravuje rôzne podujatia. Ak ste niektoré z nich premeškali, nezúfajte...

Nahliadnite do našej fotogalérie a priblížte si ich atmosféru aspoň takto. Na tých ďalších Vás už čakáme osobne :)