Zomrel Anton Srholec
07. 01. 2016
Na večný odpočinok dnes ráno odišla významná osobnosť Slovenska, 86-ročný katolícky kňaz Anton Srholec.

Zomrel po 68 rokoch rehoľného života, z toho 45 rokov pôsobil ako kňaz. Život Antona Srholca možno charakterizovať ako zápas o vieru, slobodu a ľudskosť. Ako mladý rehoľník sa usiloval tajne prejsť do zahraničia, aby tam študoval za kňaza. Chytili ho na hranici a odsúdili, väčšinu trestu si odpykal v jáchymovských uránových baniach. V roku 1970 ho v Ríme pápež Pavol VI. vysvätil za kňaza. V roku 1985 mu odňali štátny súhlas na vykonávanie kňazského povolania, následne pracoval ako robotník. Po roku 1989, keď odišiel do dôchodku, sa venoval najmä práci s bezdomovcami v resocializačnom zariadení, ktoré viedol. Bol držiteľom viacerých zahraničných i domácich ocenení, v roku 2003 mu prezident udelil Rad Ľudovíta Štúra II. triedy.

Pamiatku zosnulého duchovného si uctil aj prezident Andrej Kiska. Podľa neho bol Anton Srholec večne usmiaty a plný optimizmu, a to napriek všetkému príkoriu, ktoré musel v živote prekusnúť. Kiska vyhlásil, že vždy, keď ho otec Srholec objal, cítil stisk skutočného, obdivuhodného človeka.
 

DJ'S PARTY v Rádiu Košice.

Najväčšia párty týždňa vás čaká v Rádiu Košice.

Každý piatok po 22.00 pre vás naživo mixujeme tie najlepšie tanečné hity súčasnosti, ktoré vás správne naladia na blížiaci sa víkend. Stačí naladiť...
POTULKY MESTOM
To, čo o Košiciach viete, alebo ešte ani netušíte, Vám pútavou formou porozpráva každý piatok a sobotu o 10.30 Milan Kolcun.

Túlať sa môžete v jeho potulkách za každého počasia, a zaujímavou formou zistiť o vašom meste aj to, čo ste ani netušili...
FOTOGALÉRIA
Rádio Košice pre svojich poslucháčov pripravuje rôzne podujatia. Ak ste niektoré z nich premeškali, nezúfajte...

Nahliadnite do našej fotogalérie a priblížte si ich atmosféru aspoň takto. Na tých ďalších Vás už čakáme osobne :)